20 stycznia 2024 17:51

Miho Nonaka popisowo w Bishop

Miho Nonaka wspięła się na Buttermilker 8B w Bishop. „Nigdy nie czułam się tak zestresowana, będąc kilka ruchów przed topem. To było absolutnie niesamowite uczucie” – pisze Japonka.

***

Na filmie Miho i dalekie, siłowe ruchy po płaskich chwytach na Buttermilker 8B. Problem ma już wiele przejść, ale tylko dwa kobiece, poza Miho na topie stanęła Amerykanka Alex Puccio.

Rzadko mamy okazję pisać o skalnych przejściach Miho Nonaki, właściwie pisaliśmy chyba tylko raz, kiedy Japonka powtórzyła w 2021 roku Mister Hyde 8c+ w Céüse (notabene spektakularny wyczyn, Miho przeskoczyła bowiem z poziomu 7c+ na 8c+). Za dużo częściej wspominamy o jej sukcesach na panelu. Ponad 20 razy stawała na podium Pucharu Świata w boulderingu, w 2018 roku była najlepszą zawodniczką całego sezonu. W ubiegłym roku kończyła Puchar Świata na 2. miejscu w rankingu, tuż za Amerykanką Natalią Grossman. Ma na też w szufladzie srebrny medal z Igrzysk w Tokio (w trójboju). Nie ma za to jeszcze awansu na tegoroczne Igrzyska w Paryżu, szansa na wywalczenie przepustki pojawi się za kilka miesięcy. Jeśli awansuje, będzie walczyć o medal już w nowej formule, czyli dwuboju (bouldering plus lina).

Zawody kwalifikacyjne do igrzysk odbędą się w maju (Szanghaj) i w czerwcu (Budapeszt). Więcej TUTAJ. Wśród Japończyków start w Paryżu mają już zagwarantowany: Ai Mori,  Sorato Anraku i Tomoa Narasaki.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum