25 stycznia 2024 12:18

Letnie i zimowe drogi wspinaczkowe w formie e-booków

Pod koniec 2023 roku ukazały się e-booki ze zbiorem dróg letnich i zimowych. Zebrałem tam opisy 310 dróg wspinaczkowych, które ukazywały się na przestrzeni 14 lat działalności strony drytooling.com.pl.

Letnie i zimowe drogi wspinaczkowe w formie e-booków

***

Czegoś takiego jeszcze nie było w polskiej przestrzeni wspinaczkowej i wydaje mi się, że jest to użyteczne narzędzie dla taterników, którzy potrzebują mieć opisy, foto-topo zgrane na komórce. Wszystko jest sformatowane pod kątem czytania na smartfonie (format 16:10 pion).

Jaka stała za tym idea?

2-3 lata temu zobaczyłem ten koncept na jednym z blogów. Zbiór artykułów z bloga zebranych w formacie na czytnik e-booków. Proste, przyjemne i mamy niemal całą treść bloga. Od razu stwierdziłem, że zebranie wszystkich dróg wspinaczkowych byłoby przydatne dla wspinaczy. Szczególnie, że od lat nie ma wydanego nowoczesnego drukowanego przewodnika wspinaczkowego po Tatrach, choć może wkrótce to się zmieni. W listopadzie 2023 znalazłem trochę wolnego czasu i przy pomocy kilku osób udało się dopiąć temat.

W publikacji:

  • 310 dróg wspinaczkowych w dwóch plikach PDF: Lato (144 drogi) i Zima (166 dróg). Prawie 2000 stron.
  • Opisy w większości są mojego autorstwa, ale sporo jest wpisów gościnnych wspinaczy, którym w tym miejscu jeszcze raz chcę serdecznie podziękować.
  • Opisy podejść, zejść, dróg wspinaczkowych. Do tego zdjęcia i foto-topo.
  • Klikalny spis treści szybko odeśle Was do wybranej strony.
  • Oczywiście można też wydrukować sobie poszczególne drogi.

Koszt jednego e-booka to 50 zł. Pakiet dwóch to 90 zł. Zamówienia można składać na stronie: https://drytooling.com.pl/sklep.

Polecam tym, którzy działają w Tatrach :).

Damian Granowski

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum