15 stycznia 2024 14:32

27 stycznia startuje X Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka

Z przyjemnością informujemy, że w sobotę 27 stycznia odbędzie się X Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka. To wydarzenie inspirowane jest postacią Edward Hudziaka, zasłużonego człowieka gór, ratownika Grupy Beskidzkiej GOPR, przewodnika górskiego oraz wieloletniego kierownika Schroniska na Markowych Szczawinach. Edward Hudziak był postacią nierozerwalnie związaną z Babią Górą, ratował życie i zarażał swoją pasją do gór i narciarstwa skiturowego. To właśnie im oddał serce i życie, tragicznie zginął w w Andach 28 stycznia 2011 roku.

Memoriał inspirowany jest postacią Edward Hudziaka, ratownika Grupy Beskidzkiej GOPR, przewodnika górskiego oraz wieloletniego kierownika Schroniska na Markowych Szczawinach (fot. materiały prasowe)

***

Memoriał jest kontynuacją jego dzieła, marzeń i odzwierciedleniem tego, w co wierzył. Zawody odbywają się w duchu pełnej sympatii, sportowej rywalizacji, integrującej turystów, ratowników, jak i pasjonatów skitu rów, niezależnie od ich doświadczenia – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. To także doskonała okazja do spotkania ludzi, którzy podobnie jak bohater memoriału pokochały Babią Górę i chcą skorzystać z wyjątkowej okazji wyruszenia trasą zawodów w najpiękniejsze miejsca Królowej Beskidów. Miejsca te są urokliwe i pociągają swoją zimową aurą.

Sponsorem nagród jest między innymi marka Helly Hansen, która z radością ogłasza styczeń Open Mountain Month (OMM). Miesiąc Otwartych Gór jest skierowany zarówno do doświadczonym miłośników outdooru, jak i dla początkujących.

Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka (fot. materiały prasowe)

W niedzielę, po Memoriale, marka Helly Hansen w ramach Miesiąca Otwartych Gór, zaprasza na warsztaty Rafała Króla na Babiej Górze – ambasadora marki Helly Hansen. Warsztaty odbędą się 28 stycznia w Schronisku Górskim PTTK Markowe Szczawiny. Dowiecie się istotnych porad dotyczących bezpiecznego wyjścia w góry zimą, jak i szczegółowych informacji na temat technologii i projektowania produktów! W dzień warsztatów odbędzie się również celebracja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na tym wydarzeniu również będziemy licytować produkty marki Helly Hansen!

Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej oraz profilu schroniska na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy do udziału w Memoriale!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum