7 grudnia 2023 09:18

Krystle Wright zwyciężczynią fotograficznego konkursu Red Bull Illume 2023

Zdjęcie Krystle Wright zdobyło główną nagrodę w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu fotografii sportów ekstremalnych (akcji i przygody) – Red Bull Illume. W półfinale znalazły się też zdjęcia kilkunastu polskich fotografów, w tym Marcina Ciepielewskiego.

Zwycięskie zdjęcie konkursu Red Bull Illume 2023 (fot. Krystle Wright)

Zwycięskie zdjęcie konkursu Red Bull Illume 2023 (fot. Krystle Wright)

***

W tym roku odbyła się siódma edycja Red Bull Illume, uroczystą galę zorganizowano w austriackim Sölden. O wyróżnieniu w tym prestiżowym konkursie marzą fotografowie z całego świata, amatorzy i profesjonaliści. Spośród tysięcy nadesłanych prac ponad 50-osobowe jury wybiera 10 najlepszych zdjęć w 10 kategoriach. Wśród nich jest zdjęcie zwycięskie – po raz pierwszy w historii konkursu trafiło do kobiety, australijskiej fotografki Krystle Wright.

Wright sfotografowała Angelę Vanwiemeersch, wspinającą się na tradowej rysie Seventh Serpent w Long Canyon (Utah). Gra światłem jest tu rzeczywiście bajeczna. Zdjęcie jest zresztą jednym z kilku w projekcie wizualnym stworzonym przez Australijkę – więcej przeczytacie o nim TUTAJ.

Krystle Wright:

To niesamowite. Chciałam zapracować sobie na miejsce w tej branży i moje wysiłki zostały docenione. Red Bull Illume to jedyna platforma, która tak naprawdę docenia to, co robimy.

10 najlepszych zdjęć Red Bull Illume 2023.

***

W Red Bull Illume mamy także bogate polskie akcenty. W tegorocznej edycji do półfinału przeszły zdjęcia jedenastu naszych fotografów, w różnych kategoriach. Jury doceniło między innymi pracę Marcina Ciepielewskiego (kategoria Masterpiece by Solden). Wyróżnione zdjęcie, Digital Crack, pewnie już znacie. W tym roku zdobyło nagrodę w międzynarodowym konkursie fotograficznym La Pedriza photo contest.

"Digital Crack" - półfinałowe zdjęcie Marcina Ciepielewskiego, Red Bull Illume 2023

„Digital Crack” – półfinałowe zdjęcie Marcina Ciepielewskiego, Red Bull Illume 2023

Wspinaczkowe fotografie Polaków docenione w konkursie Red Bull Illume
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum