5 grudnia 2023 17:57

Jakob Schubert docenia „The Clash of the Titans”. Wycena idzie w górę z 9a+ na 9b

Pamiętacie pewnie, jak dwa lata temu Jakob Schubert ostro pojechał po wycenach niektórych ekstremów w Siuranie (więcej TUTAJ), ale Austriak potrafi też docenić drogę. Na przykład The Clash of the Titans Alexa Megosa, oryginalnie 9a+, zdaniem Jakoba 9b.

***

The Clash of the Titans Schubert zrobił już jakiś czas temu, ale potrzebował czasu i potwierdzenia swoich przypuszczeń u równie mocnego Stefano Ghisolfiego (film poniżej).
Tytułowa linia znajduje się w rejonie Götterwandl (Nassereith). Otworzył ją w 2017 roku Alex Megos. Przez dobrych kilka lat Jakob nie mógł sobie z nią poradzić, udało się jesienią ubiegłego roku. Zarówno on, jak i Stefano (którego Austriak poprosił o przetestowanie drogi) nie mają wątpliwości, że trudności The Clash of the Titans są większe niż 9a+.

Jakob Schubert podsumowuje:

Generalnie uważam, że w ostatnich latach jesteśmy świadkami pewnego rodzaju inflacji w wycenianiu sportowych dróg. I myślę, że obowiązkiem każdego, kto przechodzi wiele bardzo trudnych linii, jest wyrażenie swojej szczerej opinii. Dlatego w przeszłości przeceniłem trochę dróg. I z tego samego powodu teraz proponuję podniesienie wyceny The Clash of the Titans.

Stefano dodaje:

Wycenianie drogi przez autora jest trudne, bo prawie zawsze jesteś jedynym, który próbuje projektu. Więc to trochę ryzykowne, ale to także część gry i czasami wycena idzie w dół, czasami (nie za często) w górę. Sądzę, że powinniśmy być bardziej uczciwi wobec siebie i innych(…).

Teraz wypada poczekać na trzecie przejście…
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum