17 listopada 2023 11:32

Wspinaczkowo-imprezowo na ścianie Bronx. MP w boulderingu, BBC vol. 3 i jeszcze impreza KFG

W najbliższą sobotę 18 listopada na krakowskiej ścianie Bronx rozegrane zostaną 27. Mistrzostwa Polski w boulderingu. Jeśli macie wolny wieczór, wpadajcie na Ojcowską 166a dopingować najlepszych zawodników w finałach. Wstęp na całą imprezę dla kibiców jest wolny. A już dwa tygodnie później (1-3 grudnia) Bronx i Krakowski Festiwal Górski zapraszają na Bronx Bouldering Competition vol. 3. I jeszcze na muzyczną – taneczną imprezę KFG, także na Bronxie…

***

Mistrzostwa Polski w boulderingu 2023

Eliminacje rozpoczną się o godzinie 10.00, a finałową rundę zaplanowano na 20.00. W finałach wystartują najlepsze szóstki kobiet i mężczyzn. Do pokonania będą po cztery baldy, na każdy 4 minuty – tak jak w Pucharze Świata. Za kształt przystawek odpowiadają Marcin Wszołek (szef), Piotrek Suder i Jacek Kaczanowski.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Bronx Bouldering Competition 2023

Jeśli wolicie mniej oficjalne zawody, ale powoli wypracowujące sobie etykietkę kultowych, to wbijajcie na Bronx Bouldering Competition (1-3 grudnia). Impreza już tradycyjnie towarzyszy Krakowskiemu Festiwalowi Górskiemu (2-3 grudnia), w tym roku odbędzie się po raz trzeci.

Eliminacje odbywać się będą w formule open przez trzy dni (piątek, sobota, niedziela), do przewspinania będzie 45 problemów. Finały zaplanowano na niedzielę 3 grudnia na godzinę 18.00. Zespół routesetterów wyborny, wysmakowaną prezentację chwytowych znajdziecie na profilu Bronx Bouldering.

Więcej szczegółów o zawodach TUTAJ.

Uwaga: w sobotę 2 grudnia wspinanie kończy się imprezą, to już reguła na BBC, ale w tym roku będzie to zarazem główna impreza KFG. A więc będzie grubo!

Jakie atrakcje szykują organizatorzy?

Doroczna impreza Krakowskiego Festiwalu Górskiego tym razem w combo z klasyczną bibą Bronx Bouldering Competition. Startujemy w sobotę o 21:00, wstęp wolny.

Grają: Wadim, Dj Junior H2O, An on Bast (wchodzi o 23:30). Dekosy i vizuale na parkiecie, parkiet na hali.

W barze równoległy parkiet czilałtowy, impreza przynajmniej do rana.

Impreza startuje około 21.00. Wcześniej zdążycie jeszcze spotkać się z Chrisem Sharmą na KFG. Prelekcja amerykańskiego guru zaplanowana jest na 20.00-21.30 w ICE Kraków. Serdecznie zapraszamy!

Pełny program 21. KFG TUTAJ.

A wszystko pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum