2 listopada 2023 16:37

Uczta kinomana, czyli o filmach konkursowych 21. KFG

Równo za miesiąc startuje 21. Krakowski Festiwal Górski. Zapraszamy was do Centrum Kongresowego ICE w weekend 2-3 grudnia. Dla spóźnialskich, już po festiwalu, działać będzie wzorem ubiegłych lat platforma online – playkrakow.com (4-31 grudnia). Na tak ważne i ciekawe wydarzenie górskie warto się jednak wybrać się osobiście – z wielu powodów, między innymi ogromnej dawki filmowych atrakcji. Prawdziwa gratka dla kinomanów!

***

W ubiegłym roku w ramach konkursów filmowych zaprezentowaliśmy na festiwalowym ekranie około 50 obrazów. Grand Prix 20. KFG trafiło do Christophera Terrila za „The Last Mountain. The Story of Tom Ballard”. W rodzimym konkursie jury postawiło na „Drogę”, portret krakowskiego wspinacza Maćka Dobrzańskiego w reżyserii Wojtka Kozakiewicza. Więcej o ubiegłorocznych nagrodach pisaliśmy TUTAJ.

W tym roku filmów na KFG będzie podobnie dużo. W ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego pokażemy ponad 30 obrazów (w tym wiele premier) plus wybrane polskie dokumenty. Z kolei o I Nagrodę w Polskim Konkursie Filmowych powalczy osiem produkcji.

  • Filmy zakwalifikowane do Międzynarodowego KonkursuLISTA
  • Filmy zakwalifikowane do Polskiego KonkursuLISTA

O tym, do kogo trafią nagrody i wyróżnienia, zadecyduje jury w składzie: Rosanna Stedile (konkurs międzynarodowy) oraz Bartek Bargiel, Franciszek Berbeka i Leszek Dawid (konkursy polski i międzynarodowy).

Po szczegóły i bieżące informacje dotyczące 21. Krakowskiego Festiwalu Górskiego odsyłamy na strony:

Macie już bilet na Chrisa Sharmę i innych fantastycznych gości? :) Jeśli nie, zdobędziecie go, wchodząc na stronę:




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum