21 listopada 2023 10:29

Michaela Kiersch dokłada o wykazu „Victimes del Futur” 9a i „Coma Sant Pere” 8c+

Michaela Kiersh kończy pobyt w Margalefie z całkiem imponującym zestawem przejść. Tuż przez wyjazdem wkosiła jeszcze między innymi Victimes del Futur 9a. Nic dziwnego, że o samym miejscu Amerykanka pisze: „czuję się tu jak u siebie”.

Michaela Kiersch na „Era Vella” 9a (fot. Jordi Llauradó)

Michaela Kiersch na „Era Vella” 9a (fot. Jordi Llauradó)

***

Chyba w każdym liczącym się rejonie są takie drogi, których powinno się spróbować, a najlepiej je poprowadzić. To klasyki, popularne i często powtarzane, najczęściej przedniej urody. W Margalefie na czele listy błyszczy Era Vella 8c+/9a, 45-metrowa linia biegnąca centralną częścią sektora La Visera de la Coma. Tę Michaela Kiersch pokonała już na początku pobytu – więcej o tym przejściu pisaliśmy TUTAJ.

Później Amerykanka dodawała kolejne ósemkowe i dziewiątkowe linie. W ciągu pięciu ostatnich dni padły między innymi Coma Sant Pere 8c+ i Victimes del Futur 9a. Pierwsza, podobnie jak Era Vella, prowadzi przewieszeniem La Visera de la Coma, jest też podobnie długa i wybierająca. Z kolei Victimes del Futur to stara propozycja sektora Raco de la Finestra.

Victimes del Futur otworzył jeszcze w 2006 roku niedościgniony mistrz margalefowej skały – Ramonet. Hiszpan wycenił drogę na 8c/c+, potem w wyniku obrywu w kluczowym miejscu podniesiona została do 9a. Jedno z najgłośniejszych powtórzeń zrobił kilka lat temu Jakob Schubert, który wspiął się na drogę fleszem. Kiersch potrzebowała na Victimes del Futur pięciu dni.

***

Dziewiątkowe łupy z Margalefu Michaela Kiersch dopisuje między innymi do takich sław jak La Rambla 9a+ Ramoneta w Siuranie (Michaela zrobiła trzecie kobiece przejście – po Margo HayesChaehyun Seo) i Dreamcatcher 9a Chrisa Sharmy w Squamish (2005).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum