9 listopada 2023 14:18

Jeszcze raz Ondra i „El Gran Bellanco” 8c+/9a onsajtem

Dopiero co pisaliśmy o szwajcarskiej nowości 9a+ Adama Ondry, tymczasem jest już świeży wpis Czecha – tym razem o topowym onsajcie w Hiszpanii.

***

Adam pokonał bez znajomości El Gran Bellanco 8c+/9a w rejonie Montanejos (prowincja Castellón, Walencja). Droga biegnie w sektorze Pilas Alcalinas. Obili ją jeszcze w 1997 roku Cristina González i Joaquín Lechuga, potem reekipowali Nuria Martí i Pedro Pons – w 2003 roku pierwsze przejście zrobił Pons, a dopiero sześć lat później linię powtórzył Ramonet.

Ondra o swoim przejściu pisze:

Bardzo się cieszę, że udało mi się przejść onsajtem drogę, o której myślałem od dłuższego czasu. Wykonanie było perfekcyjne, nie zrobiłem żadnego błędu.

Wpięcie do łańcucha było wspaniałym uczuciem, podobnie jak widok lokalnych wspinaczy z Montanejos, którzy byli tym bardzo podekscytowani.

Trudno dorównać Ondrze w liczbie onsajtów na drogach powyżej 8c. Samych 8c+ ma już ponad dwadzieścia, dróg 9a zrobionych OS – trzy. To kolejno: Il Domani Patxiego Usobiagi w grocie Baltzola (2014), TCT Stefano Ghisolfiego w Gravere (2014) i Water World 9a  Klemena Bečana w Ospie (2022).

Adam Ondra na "Water World" 9a (fot. arch. A. Ondra)

Adam Ondra na „Water World” 9a (fot. arch. A. Ondra)

Nie tak dawno Adam pokonał fleszem Peščena Ura 9a w rejonie Sopota – więcej o tym przejściu przeczytacie TUTAJ.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum