7 września 2023 18:45

„Życie w biegu” – zwiastun filmu o Piotrze Hercogu. Premiera już za kilka dni

Najnowsza produkcja Fundacji Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady to historia Piotra Hercoga – interdyscyplinarnego sportowca, wielokrotnego zwycięzcy najważniejszych ultramaratonów górskich. „Życie w biegu” to zapis jego drogi życiowej – od dzieciństwa w biednych i niebezpiecznych dzielnicach komunistycznej Polski, na światowe szczyty. Film o ekstremalnej pasji i jej istocie. Wiwisekcja zysków i strat, pokazana również z perspektywy matki, żony i przyjaciół Piotra. Wciągająca opowieść o poświęceniu.
***

Formalnie dokument „Życie w biegu” to dynamiczny operatorsko-montażowy rollercoaster odwołujący się do teledyskowej stylistyki ze świata najlepszych reklam branży sportowej. Dynamika biegu, rywalizacji, technologii wspierających ten sport wyhamowuje wraz z bohaterem w wyczerpujących ultramaratonach na chwilę odpoczynku. Wtedy narracja zwalnia, aby dać oddech Piotrowi i widzom w poszukiwaniu głębszych refleksji nad złożoną istotą pasji sportowej i wielopoziomowych kosztów, jakie ze sobą niesie.

W filmie obok Piotra występują jego najbliżsi z ich perspektywą zysków i strat. A także legendarni himalaiści, m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Andrzej Bargiel i Janusz Gołąb.

Światowa premiera filmu odbędzie się w sobotę 9 września na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

Produkcja: Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
W roli głównej: Piotr Hercog
Reżyseria, montaż: Grzegorz Lipiec
Scenariusz: Maja Pietraszewska – Koper, Grzegorz Lipiec
Zdjęcia: Grzegorz Lipiec, Wojciech „Kanion” Grzesiok
Muzyka: Maja Pietraszewska-Koper
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum