29 września 2023 16:40

W Chorwacji powstaje „B je to!” 9b. Otwiera Adam Ondra

Jak zapowiedział, tak zrobił. Adam Ondra wrócił do Chorwacji, by dokończyć projekt w grocie Vranjača. Powstała B je to! o niebagatelnych trudnościach 9b. Tak mocnej drogi Chorwaci dotąd nie mieli.

***

W sierpniu podczas pierwszej wizyty w tej ogromnej grocie Ondra obił dwie linie. Pierwszą z nich – A je to! 9a/a+ (nazwa pochodzi od jego ulubionej czeskiej kreskówki) poprowadził właśnie wtedy, na sąsiedni projekt nie starczyło już czasu. Teraz się udało, powstała B je to!, pierwsze chorwackie 9b.

Adam o swoich dwóch chorwackich nowościach:

A je to! to superwytrzymałościowa linia bez jakichś szczególnie trudnych ruchów, podczas gdy B je to! ma bardzo wymagający kruks, który sprawia, że droga jest tak trudna(…)

B je to! padło po walce drugiego dnia pobytu. Czech wahał się co do wyceny, ale przecież nazwa zobowiązuje ;). Notabene Ondra ochrzcił tak projekt jeszcze przed tym, jak zaczął się w niego wstawiać. Po namyśle zdecydował się na pełne 9b. „Jeśli droga kiedyś zostanie obniżona, być może trzeba będzie wymyślić inną nazwę!” :)” – kończy swój wpis. Naszym zdaniem nie ma się czego obawiać…

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum