11 września 2023 17:02

Kwalifikacje kontynentalne do Igrzysk. 15 września sprinterski test w Rzymie

Już w najbliższy piątek 15 września sprinterów czeka ostra rywalizacja w Rzymie, stawką jest awans na Igrzyska w Paryżu. To pierwsza z pięciu kwalifikacji kontynentalnych do Igrzysk organizowanych przez IFSC.

***

We wrześniu biegacze rozegrają dwie imprezy – wspomniane zawody kwalifikacyjne do Igrzysk w Rzymie i ostatnią edycję Pucharu Świata na czas w Wujiang (22-24 września, tu kończyć sezon będą także zawodnicy w prowadzeniu). Z punktu widzenie polskich sprintów kluczowe jest oczywiście spotkanie na Foro Italico, gdzie do zdobycia będą (tylko) dwie olimpijskie przepustki.

Spokojnie przygotowywać się mogą do olimpijskich występów Chińczyk Long Jinbao, Włoch Matteo Zurlonii, Indonezyjka Desak Made Rita Kusuma Dewi i Amerykanka Emma Hunt. Cała czwórka wywalczyła wymarzone bilety podczas niedawnych Mistrzostw Świata w Bernie. Nie udało się natomiast polskim sprinterom, najwyższe 3. miejsce (niepremiowane awansem) zajęła w Szwajcarii liderka rodzimej kadry Aleksandra Mirosław.

Poza Olą o wyjazd do Paryża starają się siostry Ola i Natalia Kałuckie i Marcin Dzieński. Wśród konkurentów, którzy pojawią się w Rzymie, między innymi Bassa Mawem, Ludovico Fossali i Erik Noya Cardona.

Eliminacje sprintów startują w najbliższy piątek o godzinie 12.00. Finały zaplanowano na 20.00.

O zasadach kwalifikacji do Igrzysk szerzej pisaliśmy TUTAJ.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum