12 września 2023 08:37

Jasiek Gurba zrobił „Wędrówkę dusz” IX+ na Zerwie

10 września Jasiek Gurba (NEWAG, KW Nowy Sącz, Boulder Zone, miasto Stary Sącz) poprowadził Wędrówkę dusz IX+ (670 m) na Kazalnicy Mięguszowieckiej.

„Wędrówka dusz” - Jan Gurba na wyciągu w Wielkim Okapie

„Wędrówka dusz” – Jan Gurba na wyciągu w Wielkim Okapie

***

Wędrówka dusz to linia z 2003 roku. Wytyczyli ją Robert Paluch „Bobek” i Dariusz Sokołowski „Łysy”. Droga ma osiemnaście wyciągów, w tym trzynaście samodzielnych. Jest jedną z najdłuższych i najbardziej wymagających linii w Tatrach.

Przejście zajęło Jaśkowi 12 godzin, partnerem był tata, Jerzy. Jasiek tak opisuje przejście:

Kluczowy wyciąg przez Wielki Okap i następny wyciąg ze skokiem poprowadziłem w drugiej próbie. Droga pomimo kilku ciepłych i suchych dni nie zdążyła całkiem wyschnąć i niestety natknąłem się na kilka mokrych chwytów w trudnościach. Końcówkę poprowadziliśmy wychodząc na szczyt pierwszej turni, a następnie przebraliśmy buty i weszliśmy na wierzchołek Kazalnicy.

Droga jest na prawdę długa, patrząc na topo miałem wrażenie, że uda się nam ją szybciej pokonać.

Droga posiada 3 wyciągi za IX+, natomiast moja propozycja trudności tych wyciągów to IX- Mały Okap , IX+ Wielki Okap i IX/IX+ ścianka bulderowa.

Topo Wędrówki dusz znajdziecie tutaj.

Janek konsekwentnie powiększa swój zbiór poprowadzonych najtrudniejszych tatrzańskich dróg, w tym roku poprowadził np. Ministranckie stygmaty X.

Źródło: FB Jan Gurba
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    A to solo zrobił ? [2]
    Redaktor pisze : "Przejście zajęło Jaśkowi 12 godzin". Jasiek na…

    12-09-2023
    Mirek Sz.