28 sierpnia 2023 15:08

Stefano Ghisolfi trzeci na „Kangaroo’s Limb” 9a+

Stefano Ghisolfi poprowadził Kangaroo’s Limb 9a+ we Flatanger. Włoch zrobił dopiero drugie powtórzenie, a droga ma już swoje lata, powstała dekadę temu.

Stefano Ghisolfi na „Kangaroo’s Limb” 9a+ (fot. Sara Grippo)

Stefano Ghisolfi na „Kangaroo’s Limb” 9a+ (fot. Sara Grippo)

***

Ghisolfi ma jeden główny cel w potężnej jaskini Hanshallaren – Silence 9c Adama Ondry z 2017 roku. Dotąd bez powtórzenia. Nad ekstremem (jednym z dwóch tak mocnych na świecie, obok DNA Seba Bouina) pracuje już od dłuższego czasu. W ramach krótkiego oddechu zrobił inną mocną drogę, padło Kangaroo’s Limb 9a+.

Do Flatanger ciągnie wielu mocarzy, ale wciąż są tam dziewiątkowe linie z małą liczbą przejść. Taka jest właśnie Kangaroo’s Limb. Ondra otworzył ją 10 lat temu, a do tej pory powtórzyło zaledwie dwóch wspinaczy, wliczając Włocha. Trzy lata po autorskim przejściu do topu doszedł też Jakob Schubert. Trzeba przyznać, że to doborowy skład.

Stefano na swoim profilu pisze:

Tym razem postanowiłem spróbować (jako projektu pobocznego) krótkiej i siłowej drogi, tak by zaoszczędzić energię i czas na główny cel. Cieszę się, że zrobiłem trzecie przejście tej pięknej linii, zarazem wpinając się do łańcucha swojej osiemnastej 9a+.

Włoch jeździ do Flatanger od wielu sezonów. W 2020 roku jako pierwszy powtórzył Change 9b+ Aama Ondry, zrobił to dopiero po ośmiu latach od autorskiego przejścia. W 2022 znów jako pierwszy powtórzył Ondrową kombinację Move Hard 9b.

Tymczasem czekamy na pierwsze powtórzenie Silence…:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum