2 sierpnia 2023 08:46

„Rocklands jest niesamowite”: tym razem o afrykańskich zdobyczach Piotrka Czarneckiego

W ekipie krajanów, którzy pojechali tego lata do Rocklands, był też Piotrek Czarnecki. Podobnie jak koledzy, przywiózł cały worek ósemkowych baldów i fantastyczne wrażenia.

Rocklands 2023 (fot. arch. Piotrek Czarnecki)

Rocklands 2023 (fot. arch. Piotrek Czarnecki)

***

Chwilę temu pisaliśmy o afrykańskich przejściach Kuby Jodłowskiego. W RPA wyraźnie podreperował swój boulderowy dorobek także Piotrek Czarnecki. Podczas miesięcznego pobytu przeszedł 20 boulderów od 8A w górę:

Przekroczyłem tym samym setkę pokonanych 8mek, i to na samym początku wyjazdu. Skończyłem wyjazd z liczbą 118 i liczę na dobicie do 200 przed emeryturą.

Łupem Piotrka padły między innymi trzy linie 8B: The Vice, Mooiste Meisie i The Arch (8A+/B). Co jednak istotniejsze, to jego pierwsze westowe 8B od 2015 roku, kiedy wspiął się na klasyk Magic Wood – Riverbed.

Piotrek w instagramowym wpisie:

Najbardziej cieszę się z przejścia The Vice 8B, oglądając filmiki z Rocklands wiedziałem, że to będzie super kłopot. Pokonuję go w 1 nocnej sesji, na fajnym flow i walce – tak jak sobie to wyobrażałem, magiczna chwila.

***

Wśród baldów cenionych na 8B w kapowniku Piotrka jest też jeden z rodzimego podwórka – Gruby balet w Zimnym Dole (2020).  Z kolei jednym z najciekawszych, do tego autorskich, jest honorny highball Ikar 8A+, także z Zimnego Dołu (2015). Wysoki na 8 metrów przewieszony filar doczekał się kilku powtórzeń, ostatnie zrobił w czerwcu tego roku Kacper Heretyk.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum