9 sierpnia 2023 09:02

Morawski „Sviní Mor” 8B dla Jany Švecovej

Jana Švecová (Vincourková) przeszła kolejny trudny balder w rejonie Holštejn (Morawski Kras). Tym razem poddał jej się Sviní Mor 8B. Czeszka celuje w coś znacznie mocniejszego…

Czeszka na boulderze "Sviní Mor" 8B (fot. Instagram Jana Švecová)

Czeszka na boulderze „Sviní Mor” 8B (fot. Instagram Jana Švecová)

***

Sviní Mor to dzieło Adama Ondry sprzed dziesięciu lat. Wiosną ubiegłego roku fantastycznie poradził sobie z siłowymi przechwytami Szkot Will Bosi, przechodząc boulder fleszem (jedynym odnotowanym). Poniżej na filmie:
Tym razem na problemie zatopowała Jana Švecová:

Nigdy nie sądziłam, że wespnę się na ten boulder. Naprawdę nie jest w moim stylu, jest na nim mnóstwo oblaków, a pierwszy ruch był dla mnie bardzo daleki.

Czeszka uparcie wraca na Terranovę 8C+, jeden z najtrudniejszych problemów w kraju, także autorstwa Adama Ondry. To kilkunastoruchowy trawers po mikrochwytach i słabiutkich stopniach, którego nikt jeszcze nie powtórzył. Inna sprawa, że ta mocno koneserska linia chyba niewielu dotąd skusiła. Kto wie, może to właśnie Švecová postara się o historyczne przejście… Póki co cyzeluje patenty i robi kolejne małe kroki do wymarzonego celu.

Jeszcze w czerwcu Czeszka pokusiła się o kombinację Nova 8B+, która startuje boulderem Sedni si na kost i kończy właśnie Terranovą. Więcej o tym przejściu pisaliśmy TUTAJ.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum