1 lipca 2023 17:06

Broad Peak: Ania Tybor w jedynce

Do Karakorum z ambitnym planem zjazdu z Broad Peaku wyruszyła kilkanaście dni temu Anna Tybor oraz towarzyszący jej Tom Lafaille. Dotarły do nas pierwsze informacje z wyprawy. Dzisiaj zespół osiągnął obóz pierwszy, na jutro planuje wspinaczkę do dwójki (6100 m), gdzie chce spędzić kolejną noc – wszystko to w ramach aklimatyzacji.

W Skardu – Anna Tybor i Tom Lafaille (fot. Piotr Drzastwa)

Jak donosi biuro prasowe wyprawy:

Do tej pory kontakt z Karakorum był bardzo utrudniony. Przed tygodniem (w niedzielę) ekipa dotarła, po tygodniowym trekkingu, do bazy pod Broad Peak. Z wtorku na środę mieli rozpocząć akcję aklimatyzacyjną. Kłopoty z kontaktem trwały do dzisiaj – baza utraciła łączność nawet z agencją, to wszystko ze względu na warunki atmosferyczne.

W planie na kolejne dni była droga do trójki (7100 m), ale raczej zejdą do bazy z powodów problemów technicznych z agencją. Dopiero wczoraj rozłożono im namioty typu mensa, wcześniej przebywali w takich, które chyba pamiętały pobyt Jerzego Kukuczki… Nadal nie otrzymali też kart sim i części ekwipunku bazowego, które miała dostarczyć pakistańska agencja.

Źródło: biuro prasowe Anny Tybor

Zapisz się do naszego newslettera
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum