BCAA – 5 powodów, dlaczego warto je suplementować [sponsorowany]

Suplementacja w dzisiejszych czasach nie jest zarezerwowana tylko dla profesjonalnych sportowców. Na ten moment każdy, kto uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną, może zaopatrzyć się w odżywki i polecane suplementy diety. Coraz częstszym wyborem jest BCCA, czyli aminokwasy egzogenne. Dowiedz się, jak i po co je stosować na co dzień!
BCAA to substancja, która składa się z trzech odmian aminokwasów: leucyny, izoleucyny oraz waliny. Te są uznawane za aminokwasy rozgałęzione wykazujące szerokie spektrum działania biologicznego. Warto dodać, że suplementacja BCAA jest w 100% bezpieczna, gdyż substancje nie rozkładają się w wątrobie, a w mięśniach szkieletowych.

Suplementacja w dzisiejszych czasach nie jest zarezerwowana tylko dla profesjonalnych sportowców (fot. Zakaria Boumliha / pexels.com)

Suplementacja w dzisiejszych czasach nie jest zarezerwowana tylko dla profesjonalnych sportowców (fot. Zakaria Boumliha / pexels.com)

Suplementy BCAA – jak wpływają na organizm?

Odżywki nazywane BCAA mogą pozytywnie wpływać nie tylko na regenerację organizmu po wysiłku fizycznym, ale także na koncentrację i pamięć. Suplement odpowiada za blokowanie tryptofanu, który jest odpowiedzialny za niedotlenienie mózgu.

Suplementy BCAA można stosować zarówno przed, jak i po treningu. Aminokwasy zawarte w składzie produktu pobudzają aktywność hormonów anabolicznych i powodują wyrzut testosteronu. To znacznie obniża ryzyko pojawienia się zakwasów oraz ułatwia procesy odbudowy uszkodzonych struktur mięśniowych.

Dlaczego warto suplementować BCAA? 5 powodów

Jeśli wahasz się nad rozpoczęciem suplementacji aminokwasami BCAA, koniecznie zapoznaj się z poniższymi powodami. To tylko kilka zalet, jakie wynikają z regularnej suplementacji taką odżywką.

  1. Zwiększenie wydolności organizmu i redukcja zmęczenia.
  2. Usprawnienie syntezy białek w mięśniach, co przekłada się na szybszą budowę masy mięśniowej i jednoczesną redukcję tłuszczu.
  3. Poprawa pracy wątroby.
  4. Lepsza wydolność organizmu w niekorzystnych warunkach, np. podczas upałów.
  5. Wysoka produkcja testosteronu. BCAA powoduje, że organizm zaczyna produkować więcej naturalnego testosteronu, a to przekłada się na lepsze efekty treningów siłowych.

Warto dodać, że suplementy BCAA są dedykowane nie tylko dla sportowców, ale także osób starszych. Dlaczego? Otóż wraz z wiekiem spada chęć do aktywności fizycznej, a więc mięśnie wiotczeją. Regularne suplementowanie organizmu aminokwasami spowoduje, że tkanki utrzymają się w należytej kondycji znacznie dłużej.

Jak i kiedy stosować BCAA?

Suplementy BCAA można bezpiecznie przyjmować w połączeniu ze zdrową i zbilansowaną dietą. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, warto przyjmować ten suplement przed treningami i zaraz po wysiłku fizycznym. W ten sposób mięśnie szybciej się regenerują, a podczas wykonywania ćwiczeń odczujesz wyrzut energii.

BCAA można też przyjmować rano, na czczo. W ten sposób ciało zostanie naładowane energią na cały dzień i jednocześnie zapobiegnie to rozpadowi białek. W dni nietreningowe to świetne rozwiązanie, aby nie stracić dotychczasowych efektów ćwiczeń.

Jeśli odczuwasz nadmierne zmęczenie podczas aktywności fizycznej lub po prostu potrzebujesz dodatkowej dawki energii na co dzień – wybierz BCAA i zacznij suplementację.

Materiały prasowe partnera

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum