6 czerwca 2023 12:03

Dave Graham otwiera „Celestite” 8C+

Dave Graham pisze o nowym 8C+ w Szwajcarii. W dolinie Bavona (Ticino) Amerykanin otworzył Celestite. Niesamowity dodatek do doliny – pisze o swoim dziele.

***

Graham, podobnie jak Shawn Raboutou, nie spieszy się z informowaniem o swoich ekstremach. Celestice powstała już pod koniec marca. Genialne techniczne arcydzieło – pisze o nowości Amerykanin. Linia biegnie skośną formacją w sporym przewieszeniu. Nad wymyśleniem patentów Graham musiał nieźle namęczyć: na początku znalezienie działającej sekwencji było zniechęcające, stopnie były okropne, niezwykle trudno było im zaufać(…) – pisze. Ale ostatecznie wyszła z tego prawdziwa perełka:

Jestem bardzo dumny z tego przejścia, boulder jest majestatyczny, wspinanie piękne, to niesamowity dodatek do doliny. Właściwe wyjście, wysokim kantem  (highball około 8B), będzie moim celem na następną zimę.

***

Z podobną techniczną łamigłówką Dave Graham mierzył się w ubiegłym roku. Także w Bavonie otworzył wtedy Euclase 8C+, o baldzie mówił: jeden z najtrudniejszych problemów, po jakich się wspinałem. Więcej o tym przejściu pisaliśmy TUTAJ.

Dave Graham na "Euclase" 8C+ (fot. Alizée Dufraisse)

Dave Graham na „Euclase” 8C+ (fot. Alizée Dufraisse)

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum