2 czerwca 2023 09:42

Zaglądamy na Bukowe Skały

Mamy dla was niewielką porcję nowości z Jury Południowej. Zaglądamy na Bukowe Skały w Dolinie Szklarki. Powstało tam sześć obitych dróg.

Wspinanie na Bukowych Skałach (fot. wspinanie.pl)

Wspinanie na Bukowych Skałach (fot. wspinanie.pl)

***

Bukowe Skały nie są co prawda zupełną nowością w środowisku, prawdopodobnie zaglądali na nie w przeszłości Kaskaderzy, choć szczegółów ich działalności dokładnie nie znamy. W ubiegłym roku jedną ze skał na wzgórzu zainteresowała się Patrycja Mikulska.

Jak na niewielką wysokość (około 10 metrów) skała oferuje całkiem sporo przyjemnego wspinania po fajnej, litej rzeźbie. Znajdziecie tam sześć obitych dróg w niewygórowanych trudnościach. Uwaga: wyceny to propozycje autorskie, możecie je odczuć jako wyższe.

Od lewej biegną:

 1. Zakręt kiszki V+, Patrycja Mikulska 2023
 2. Po rosie nie zostają plamy VI.1+ lub VI.2, Patrycja Mikulska 2022
 3. Rodeo Drive VI+, Patrycja Mikulska 2022
 4. Szybkie rozstanie VI.1, Patrycja  Mikulska 2022
 5. Krostki VI+, Patrycja Mikulska 2023
 6. Wyrostek robaczkowy V, Patrycja Mikulska 2023

Dojście

Samochód najlepiej zostawić na parkingu pod Papierzakiem. Schodzimy do pierwszego skrzyżowania i skręcamy w prawo, w ulicę Kalwaryjską. Stąd idziemy około 300 metrów, skały stoją zaraz nad zabudowaniami. GPS 50.194622, 19.721

***

Topo Bukowych i dużo więcej nowości znajdziecie w piątym wydaniu „Jury Południowej”.  Przewodnik trafi do was już wkrótce! Przy okazji apel do fotografów. jeśli macie w szufladzie dobrej jakości foty ze skał znajdujących się w granicach południowej części naszej Jury, przysyłajcie je na adres ws@wspinanie.pl. Wybrane zdjęcia ukażą się w pięknym nowym wydaniu „Jury Południowej”!

Prosimy o przysłanie próbek w niższej rozdzielczości. Czekamy na wasze zdjęcia do 12 czerwca.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Zaglądamy na Bukowe Skały [1]

  2-06-2023
  Edgar Nevermore