29 czerwca 2023 16:51

Andrzej Bargiel wyrusza na kolejną wyprawę: Gasherbrum Ski Challenge 2023

To już oficjalne. 30 czerwca Andrzej Bargiel wyrusza do Pakistanu na swoją najnowszą wyprawę w ramach autorskiego projektu Hic Sunt Leones – Gasherbrum Ski Challenge.

Ekipa Gasherbrum Ski Challenge: Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb, Maciej Sulima, Bartek Bawlikowski

Ekipa Gasherbrum Ski Challenge: Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb, Maciej Sulima, Bartek Bawlikowski

***

Celem wyprawy jest eksploracja rejonu Gaszerbrumów i zdobycie dwóch ośmiotysięczników – Gaszerbrum I i Gaszerbrum II, oraz zjazd z obydwu szczytów na nartach. Wyprawa ma działać bez użycia dodatkowego tlenu z butli.

Andrzejowi Bargielowi towarzyszyć będą Janusz Gołąb (autor pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I), fotograf Bartek Pawlikowski i kamerzysta Maciek Sulima.

O Gasherbrumach Andrzej powiedział tak:

To świetne tereny do uprawiania narciarstwa. Możesz w czasie zjazdu wybierać najbardziej optymalne linie, które uciekają od tych najłatwiejszych dróg. To są dwa szczyty koło siebie, nie trzeba się więc przemieszczać na duże odległości. Lubię Karakorum, lubię Pakistan, dlatego tam jedziemy. Jest lato, najlepsza pora roku, aby tam działać.

Andrzej dodał, że Gasherbrum I jest trudniejszym szczytem z punktu widzenia narciarza niż Gaserbrum II, jednak ostatecznie wszystko będzie zależeć od warunków. Wybór pierwszego celu i przebiegu linii zjazdu zapadnie dopiero na miejscu w trakcie pierwszego okresu przeznaczonego na rekonesans i aklimatyzację.

Wyprawa wyrusza w najbliższy piątek rano.

***

Partnerem głównym wyprawy jest należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO. Partnerem strategicznym jest ogólnopolski deweloper mieszkaniowy Murapol S.A. Partnerem sportowym jest Red Bull. Odzież oraz sprzęt narciarski zapewniła marka Salomon, a sprzęt wspinaczkowy AMC Petzl. Partnerem technicznym, który po raz kolejny przygotował kombinezon wyprawowy, jest marka Pajak Sport. Partnerem technicznym zapewniającym plecaki i namioty jest marka FERRINO. Partnerem przygotowań do wyprawy jest KGHM Polska Miedź S.A. Partnerem wspierającym projekt Hic Sunt Leones jest IMM (Instytut Monitorowania Mediów).




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum