22 maja 2023 19:49

Will Bosi powtarza „Isles of Wonder Sit” 8C+ i stawia na 8C

Will Bosi jako pierwszy powtórzył topowy wyspiarski problem – Isles of Wonder Sit 8C+. Szkotowi linia wydała się trochę łatwiejsza.

Will Bosi na „Isles of Wonder Sit” 8C (fot. Teresa Coimbra)

Will Bosi na „Isles of Wonder Sit” 8C (fot. Teresa Coimbra)

***

Minął ponad miesiąc, odkąd Will Bosi powtórzył Burden of Dreams 9A (po siedmiu latach od powstania padło wreszcie pierwsze powtórzenie perły Nalle Hukkataivala). Z fińskiego Lappnor Szkot przeniósł się do Raven Tor, gdzie na początku maja otworzył Wild South 8C. Teraz przeszedł jeden z najtrudniejszych boulderów na Wyspach – Isles of Wonder w wersji SD.

Isles of Wonder Sit na Carreg Mianog w Ogwen Valley, w północnej Walii, wytyczył latem ubiegłego roku Aidan Roberts. Brytyjczyk dodał start z siedzenia do 8B Pete’a Robinsa. Przy nowości postawił 8C+, co plasowało linię na samym topie rodzimych ekstremów. Co na to Will Bosi?

Szkot postawił na 8C. W sumie pracował nad przechwytami niewiele, bo trzy dni, licząc pierwszą sesję kilka lat temu, kiedy zrobił wersję ze stania. A korektę trudności tłumaczy tak:

Jeśli chodzi o wycenę, znalazłem nowy patent, który wydał mi się nieco łatwiejszy. Tak więc myślę, że to mocne 8C, ale czas pokaże.

***

Will Bosi i Aida Roberts to obecnie ścisła czołówka boulderingu na Wyspach. O kapitalnych przejściach Robertsa z wiosny tego roku, w tym fleszu na Momentum 8B+, pisaliśmy między innymi TUTAJ.

źródło: 8a.nu, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum