4 maja 2023 18:17

West na Jurze, czyli o kolejnej nowości na Popielarce

Jeszcze jedna majowa nowość na naszej Jurze. Znów trudna. Stefan Madej (Scarpa Team Polska) poprowadził na Popielarce (Morsko) drogę West VI.5+/6. Linia ma już drugie przejście, chwilę po Stefanie do łańcucha wpiął się Tomek Zacharewicz.

Na naszej Jurze też można znaleźć westowe wspinanie (fot. Stefan Madej / FB)

***

Niedawno pisaliśmy o Stanie podgorączkowym VI.5+, nowości / kombinacji na Popielarce. Niedługo później Stefan rozwiązał inny projekt przygotowany pod przejście przez Waldka Podhajnego – powstał West. Linia dzieli trzy pierwsze przeloty z Anną Marią i następnie odbija w lewo, w nowy teren.

Stefan o Weście na swoim profilu pisze tak:

Prawdziwa perełka! Świadomość, że uchowały się jeszcze takie linie na Jurze (i to w tak popularnym miejscu jak Popielarka!) daje mi sporo nadziei. Pomysł na drogę i obicie również od niezastąpionego Waldka Podhajnego. W pełni naturalna droga oferuje syte 18 ruchów ciągu (7 wpinek) po dobrych, dużych chwytach na 3/4 palce, w przewieszeniu! Nie ma ewidentnego cruxa, trudnością jest ciąg! 5 min po pierwszym przejściu droga dostała pierwsze powtórzenie od w zasadzie współautora Zachara (Tomka Zacharewicza – red.). Gorąco zachęcamy do powtórzeń.

West na filmie:

Wygląda nieźle!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum