9 maja 2023 10:01

15-letni Samuel Richard na klasyku Bleau – „The Big Island” 8C

15-letni junior Samulel Richard powtórzył wizytówkę Fontainebleau – The Big Island 8C. Francuz jest najmłodszym pogromcą tego popularnego klasyka.

***

The Big Island jest jedną z najchętniej powtarzanych linii w tym Bleau, ale Samuel Richard jest najmłodszy w stawce powtarzających. Dotąd świetnie spisywał się na panelu, niedawno zajął 3. miejsce w juniorskim Pucharze Europy w Grazu, w ubiegłym roku, także w Grazu, podczas Mistrzostw Europy wywalczył srebrny medal. Teraz zadebiutował na 8C, i to na tak cenionym europejskim baldzie.

Samuel Richard:

Wciąż nie mogę uwierzyć w to, co się stało w ubiegłym tygodniu. Nie byłem w najlepszej formie, nie było dobrych warunków, ale cuda się zdarzają 😂.

Samulel Richard na „The Big Island” 8C (fot. Timothée Nitschke)

Samulel Richard na „The Big Island” 8C (fot. Timothée Nitschke)

Przed Francuzem w tak młodym wieku poprzeczkę 8C pokonała najprawdopodobniej jedynie Ashima Shiraishi. W 2016 roku Amerykanka zrobiła pierwsze powtórzenie pięknej dachowej linii Horizon autorstwa Koyamady w Mount Hiei.

***

The Big Island powstało z The Island 8B+ Dave’a Grahama (2008). Trudniejszą wersję (dwa dodatkowe przechwyty) wymyślił w 2010 roku Francuz Vincent Pochon. To jednak nie koniec, bo w 2021 roku narodziło się Soudain Seul, czyli The Big Island w wersji SD. Wieloletni, oblegany przez czołówkę projekt rozwiązał jako pierwszy Simon Lorenzi. Belg wycenił trudności na 9A, zdaniem drugiego na topie Nico Pelorsona to raczej 8C+. Ten sam Lorenzi dodał jeszcze jedną cegiełkę – w ubiegłym roku powstało Big Conviction 8C+,  kombinacja Conviction Low i Big Island.

źródło: planetgrimpe.com, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum