31 maja 2023 09:06

Boulderowy PŚ 2023 – czas na Pragę (2-4 czerwca)

Puchar Świata przenosi się do Europy. Na przyjazd zawodników szykuje się Praga (2-4 czerwca). W stolicy Czech rozegrana zostanie czwarta odsłona boulderowa (i piąta w ogóle) w sezonie.

***

Puchar Świata odbędzie się w Pradze po raz pierwszy, choć miasto nie jest debiutantem jeśli chodzi o międzynarodowe rozgrywki. W ubiegłym roku gościło wspinaczy walczących o punkty w Pucharze Europy. Puchar wygrali Eva Hammelmüller i Adam Ondra, a sama impreza uznana została przez IFSC za najlepszą w serii. Najbliższe zawody odbędą się na praskich błoniach (Letenská pláň). Kwalifikacje zaplanowano na piątek 2 czerwca.

Adam Ondra najlepszy w PE Praga 2022 (fot. Petr Chodura)

Adam Ondra był najlepszy w Pucharze Europy w Pradze w 2022 roku (fot. Petr Chodura)

W stawce nie może zabraknąć oczywiście czeskiej czołówki, będzie i Adam Ondra i Martin Stráník. Do Pragi wybierają się też między innymi Niemiec Alex Megos i Austriak Jakob Schubert. Do gry wraca również multimedalistka Janja Garnbret. Słowenka odpuściła pierwsze trzy imprezy z powodu urazu stopy. Naszych zawodników w Pradze nie zobaczymy, w ekipie routesetterskiej działać będzie za to Olga Niemiec (obok szefującego zespołowi Japończyka Akito Matsushimy i Francuza Pierre’a Broyera).

Dwukrotnie w tym roku na najwyższym podium stawał młody Francuz Mejdi Schalck, raz stary wyga Japończyk Tomoa Narasaki. U kobiet trzy imprezy i trzy inne zwyciężczynie: Amerykanka Brooke Raboutou, Japonka Miho Nonaka i znów Amarykanka Natalia Grossman.

Transmisja całego sezonu, w tym najbliższych zawodów, na kanale Eurosport Extra (dostęp w player.pl) oraz wybranych edycji w Eurosport 2.

***
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum