7 maja 2023 16:31

PŚ w Dżakarcie. Ola Mirosław znowu wymiata! Aleksandra Kałucka z brązem

Druga edycja Pucharu Świata 2023 w czasówkach zawitała do Dżakarty. Kolejne złoto wywalczyła nasza mistrzyni Ola Mirosław, brąz zdobyła Aleksandra Kałucka.Wśród mężczyzn zwyciężył Raharjati Nursamsa z Indonezji. Warunki tym razem nie pomagały w rywalizacji, było wilgotno i ślisko. Czego doświadczali wszyscy, również nasze zawodniczki.

Aleksandra Mirosław (fot. Dimitris Tosidis/IFSC)

***

W finałach biegały cztery nasze reprezentantki. Zdecydowaną faworytką zawodów była Ola Mirosław, która zwyciężyła w kwalifikacjach, a dodatkowo rywalki musiały czuć respekt przed rekordowymi czasami, jakie nasza zawodniczka wykręcała tydzień temu w Seulu. Ale pierwszych rund Ola nie przechodziła „nokoutami”. Kontrolowała biegi, mimo kłopotów z trakcją ;), ale bez pokazywania miażdżącej przewagi. W 1/2 finału musiała zmierzyć się z Aleksandrą Kałucką i znowu z kontrolą do 3/10 sekundy zwyciężyła.

Zatem Aleksandra Kałucka musiała zmierzyć się w biegu o brąz z teoretycznie szybszą Chinką, Liujang Deng. Bieg był niesłychanie wyrównany, Polka wygrała różnicą 1/100 sekundy i jest brąz!

Finał to pojedynek Oli Mirosław z reprezentantką gospodarzy, Desak Made Rita Kusuma Dewi, który pewnie wygrywa nasza reprezentantka. Czapki z głów!

8. Rajiah Sallsabillah IND

Wśród panów walka była naprawdę zażarta i był to w zasadzie pojedynek chińsko-indonezyjski. Czasy w bliskiej okolicy 5 sekund padały gęsto, w finale spotkali się Xinshang Wang i Raharjati Nursamsa. Zwyciężył w pięknym stylu ten drugi, z czego licznie zgromadzona indonezyjska publiczność cieszyła się ogromnie.