7 maja 2023 16:31

PŚ w Dżakarcie. Ola Mirosław znowu wymiata! Aleksandra Kałucka z brązem

Druga edycja Pucharu Świata 2023 w czasówkach zawitała do Dżakarty. Kolejne złoto wywalczyła nasza mistrzyni Ola Mirosław, brąz zdobyła Aleksandra Kałucka.Wśród mężczyzn zwyciężył Raharjati Nursamsa z Indonezji. Warunki tym razem nie pomagały w rywalizacji, było wilgotno i ślisko. Czego doświadczali wszyscy, również nasze zawodniczki.

Aleksandra Mirosław (fot. Dimitris Tosidis/IFSC)

Aleksandra Mirosław (fot. Dimitris Tosidis/IFSC)

***

W finałach biegały cztery nasze reprezentantki. Zdecydowaną faworytką zawodów była Ola Mirosław, która zwyciężyła w kwalifikacjach, a dodatkowo rywalki musiały czuć respekt przed rekordowymi czasami, jakie nasza zawodniczka wykręcała tydzień temu w Seulu. Ale pierwszych rund Ola nie przechodziła „nokoutami”. Kontrolowała biegi, mimo kłopotów z trakcją ;), ale bez pokazywania miażdżącej przewagi. W 1/2 finału musiała zmierzyć się z Aleksandrą Kałucką i znowu z kontrolą do 3/10 sekundy zwyciężyła.

Zatem Aleksandra Kałucka musiała zmierzyć się w biegu o brąz z teoretycznie szybszą Chinką, Liujang Deng. Bieg był niesłychanie wyrównany, Polka wygrała różnicą 1/100 sekundy i jest brąz!

Finał to pojedynek Oli Mirosław z reprezentantką gospodarzy, Desak Made Rita Kusuma Dewi, który pewnie wygrywa nasza reprezentantka. Czapki z głów!

Wyniki panie:

 1. Aleksandra Mirosław POL
 2. Desak Made Rita Kusuma Dewi INA
 3. Aleksandra Kałucka POL
 4. Lijuan Deng CHN
 5. Di Niu CHN
 6. Natalia Kałucka POL
 7. Emma Hunt USA
 8. Rajiah Sallsabillah IND

Wśród panów walka była naprawdę zażarta i był to w zasadzie pojedynek chińsko-indonezyjski. Czasy w bliskiej okolicy 5 sekund padały gęsto, w finale spotkali się Xinshang Wang i Raharjati Nursamsa. Zwyciężył w pięknym stylu ten drugi, z czego licznie zgromadzona indonezyjska publiczność cieszyła się ogromnie.

Wyniki panowie:

 1. Raharjati Nursamsa INA
 2. Xinshang Wang CHN
 3. Kiromal Katibin INA
 4. Peng Wu CHN
 5. Veddriq Leonardo INA
 6. Samuel Watson USA
 7. Jun Yasukawa JPN
 8. Euncheol Shin KOR

Miejsca pozostałych naszych reprezentantów: Patrycja Chudziak (15. miejsce), Anna Brożek (25), Marcin Dzieński (32).

***

Transmisja całego sezonu na kanale Eurosport Extra (dostęp w player.pl) oraz wybranych zawodów na kanale Eurosport 2.

***
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum