26 maja 2023 09:53

Kamil Ferenc w Leonidio i Adršpachu

Ładną listę przejść skompletował w Leonidio Kamil Ferenc (KS Korona, Agrest Team, Scarpa, MotionLab). W zestawie jest sporo onsajtów i zacne RP.

***

Kamil postawił w Grecji głównie na wspinanie bez znajomości, w wykazie są między innymi onsajty na Rainbow Warrier 8b+, Goliath Extension 8b i Oeil de Tufa Blob 8b. Z kolei w stylu RP, w czwartej wstawce, padła droga Natural Mystic 8c.

Po Leonidio był jeszcze wypad na zgrupowanie Agrestu (Kamil jest członkiem teamu rodzimej marki) do Adršpachu. Przestawienie się z greckiego wapienia na czeski piaskowiec łatwe nie jest, ale i tu Kamil błysnął honornym przejściem – w stylu OS pokonał Cikánský guláš Xb.

Kamil Ferenc w Adršpachu (fot. Marcin Ciepielewski - Images of Passion)

Kamil Ferenc w Adršpachu (fot. Marcin Ciepielewski – Images of Passion)

***

Kamil Ferenc jest aktualnym mistrzem Polski w prowadzeniu (więcej o starcie na wrocławskiej Zerwie opowiadał w rozmowie z nami TUTAJ). W skałach swoje najtrudniejsze przejścia zrobił w latach 2018-2019. W 2018 zrobił Stal Mielec VI.8+ w Jaskini Mamutowej, w kolejnym sezonie padły rekordowe prowadzenia na Weście – Papichulo 9a+ RP i  American Hustle 8c OS, obie drogi w Olianie.

 źródło: FB Agrest
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum