22 maja 2023 09:09

Drew Ruana otwiera „Howl at the Moon” Sit 8C+

Drew Ruana otwiera w Kolorado Howl at the Moon Sit 8C+. To już dziesiąty tak trudny balder 23-letniego Amerykanina.

***

Drew Ruana ma dziś jeden z najlepszych wykazów na świecie. Problemów od 8B+ w górę uzbierał już około setki. Z tych topowych tylko w 2022 przeszedł między innymi Distortion 8C+ w Lincoln Cave i Bookkeeping 8C+ w Nomad Cave (obie linie to autorskie projekty), zrobił też pierwsze powtórzenie The Ice Knife w wersji SD 8C+ Daniela Woodsa z 2013. Z kolei w lutym tego roku otworzył w Kolorado Maxwell’s Demon Sit 8C+.

A wracając do najnowszego pomysłu Amerykanina, także z Kolorado. Nad samym Howl at the Moon (wersja ze stania Griffina Whiteside’a ceniona jest na 8C) pracował dość długo w ubiegłym sezonie, w tym wystarczyły dwa dni, niedługo później padł wariant SD. A na horyzoncie kolejne pomysły w podobnych trudnościach.

– Mam jeszcze pięć projektów 8C+, które – jeśli wszystko zagra – chciałbym zrealizować w tym roku. Budowałem swoją piramidę przez lata i wygląda na to, że to przynosi efekty(…) – mówi. Trwający sezon może być dla niego rzeczywiście rekordowy.

Na filmie na otwartym w tym roku Fox and the Hound Sit 8C:

Wśród starszych boulderów 8C+ Drew Ruany są między innymi: Insomniac (Mt Evans, 2021), Sleepwalker (Red Rocks, 2020), Box Therapy (Rocky Mountain National Park, 2020, pierwsze powtórzenie linii autorstwa Daniela Woodsa) i Creature from the Black Lagoon (Rocky Mountain National Park, 2020).

źródło: 8a.nu, archiwum wspinanie.pl

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum