Czasówki w Fabryce Wspinania akt 3 – Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców

Ostatni akt sportowej rywalizacji w Łodzi to rywalizacja seniorów. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że był to praktycznie przegląd wspinaczkowego zaplecza kadry, gdyż cała nasza kadra „czasówkowiczów” jest dokładnie pomiędzy startami w zawodach Pucharu Świata.

Podium PP seniorów, kobiety: 1. Daria Marciniak (Łódzki KW), 2. Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin), 3.Maria Szwed (fot. Rafał Nowak)

Podium PP seniorów, kobiety: 1. Daria Marciniak (Łódzki KW), 2. Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin), 3. Maria Szwed (fot. Rafał Nowak)

Wśród pań najlepiej zaprezentowała się łodzianka Daria Marciniak, która wykorzystała atut własnej ściany i po triumfie w juniorskim pucharze, godzinę później okazała się też najlepsza w rywalizacji seniorów. Co ważne Daria dwukrotnie poprawiła swój rekord życiowy, który wynosi po zawodach w Łodzi 8,13 s.

W eliminacjach pań miała miejsce jeszcze jedna ciekawa sytuacja. Agata Lesiewicz i Maria Szwed uzyskały identyczny czas z dokładnością do tysięcznej części sekundy i o kolejności rozstawienia w fazie pucharowej decydował dodatkowy bieg. Ostatecznie panie spotkały się także w półfinale, a potem także na podium.

Podium PP seniorów, mężczyźni: 1. Mikołaj Wróblewski (KU AZS PWSZ Tarnów), 2. Hubert Przytuła (KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego), 3. Jan Tkaczyk (Pol-Inowex Skarpa Lublin) (fot. Rafał Nowak)

Podium PP seniorów, mężczyźni: 1. Mikołaj Wróblewski (KU AZS PWSZ Tarnów), 2. Hubert Przytuła (KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego), 3. Jan Tkaczyk (Pol-Inowex Skarpa Lublin) (fot. Rafał Nowak)

Wśród panów triumfował Mikołaj Wróblewski. Zawodnik KU AZS PWSZ w Tarnowie wykręcił w finale najlepszy czas w finale 6,10 s. Choć był wyraźnie niepocieszony, gdyż do kwalifikacji na zawody pucharowe w Innsbrucku zabrakło mu piętnaście setnych sekundy.

Podium PP seniorów, kobiety:

  1. Daria Marciniak (Łódzki KW)
  2. Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
  3. Maria Szwed

Podium PP seniorów, mężczyźni:

  1. Mikołaj Wróblewski (KU AZS PWSZ Tarnów)
  2. Hubert Przytuła (KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego)
  3. Jan Tkaczyk (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Organizatorem zawodów Pucharu Polski w Łodzi była Fabryka Wspinania wsparta przez Sekcję Wspinaczkową AZS Politechniki Łódzkiej. Zawody odbyły się pod auspicjami PZA i przy patronacie Ministerstwa Sportu i Turystyki sponsorowały Wilde Country i PZU.

Relację z rywalizacji pozostałych kategorii:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum