15 maja 2023 09:07

Linia za pięć gwiazdek: Aidan Roberts fleszem na „Momentum” 8B+ [FILM]

Dla większości codzienne wpisy w mediach społecznościowych to rzecz najnormalniejsza pod słońcem (nie musi się zresztą dziać nic istotnego). Inną drogę wybrał Aidan Roberts, który podczas ostatniego pobytu w Szwajcarii postanowił odciąć się od świata mediów. Brytyjczyk uznał, że ambitne projekty wymagają ciszy i skupienia. Stąd o jego fantastycznych przejściach słychać dopiero teraz.

***

Niedawno pisaliśmy o otwarciu przez Aidana The Lions Share 8C+. Linia dołączyła do dwóch innych baldów zrobionych przez niego na ścianie Vecchio w Brione – Everything the Light Touches 8C i Vecchio Leone Low 8C+. Teraz na kanale Mellow możemy obejrzeć Brytyjczyka w akcji na Momentum 8B+, które pokonał fleszem w kwietniu br.! Linię zarekomendowali mu Keenan Takahashi i Daniel Woods, którzy podali Robertsowi kilka cennych rad i dopingowali w czasie przejścia.

Duże przewieszenie, siłowe, dynamiczne ruchy po małych krawądkach, czyli Momentum – linia za pięć gwiazdek. W wykonaniu Brytyjczyka wygląda całkiem wkaszalnie ;):
Momentum to pomysł Nalle Hukkataivala z 2012 roku. Boulder jest dość rzadko powtarzany, no i – jak zawsze w przypadku Fina – wyjątkowo elegancki. Sam Nalle mówił po przejściu: Jedne z najbardziej niesamowitych sekwencji, jakie przychodzą mi na myśl. Takie proste i zarazem tak nieoczywiste.

***

Aidan Roberts zostawił w Szwajcarii kilka niedokończonych projektów, w tym Alphane direct project (samo Alphane 9A autorstwa Shawna Raboutou powtórzył w ubiegłym roku) i Midnight project.

Aidan Roberts na "Alphane" 9A (fot. Sam Pratt)

Aidan Roberts na „Alphane” 9A (fot. Sam Pratt)

Brytyjczyk zasłużył już chyba na miano pierwszoligowca w boulderowych „rozgrywkach”. Poza wspomnianym Alphane z Chironico ma przynajmniej kilka rasowych baldów na koncie. Jest autorem najtrudniejszych problemów na Wyspach: Isles of Wonder SS 8C+ na Carreg Mianog (Ogwen Valley, północna Walia) i Superpower 8C/C+ w Coniston (Kumbria).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum