11 kwietnia 2023 09:12

Nowe drogi Anak Verhoeven w Leonidio: na czele „Armonía” 8c+

Anak Verhoeven tym razem z porcją swoich greckich nowości. Cały komplet dróg to w pełni zasługa Belgijki – od zaprojektowania, przez obicie, po poprowadzenie.

***

Bywalców Leonidio, a jest ich coraz więcej, zainteresują pewnie nowe ósemkowe drogi. Jeszcze jesienią ubiegłego roku Anak Verhoeven bawiła na czwartej edycji Leonidio Climbing Festival, otworzyła wtedy w sektorze Hada linię Máthema 7c. Teraz, po miesiącu pracy, pochwaliła się trzema kolejnymi nowościami biegnącymi w horyzontalnym dachu.

Nowe drogi, zupełnie nowy sektor (oficjalne otwarcie jeszcze przed nami) i supersiłowe wspinanie z trikowymi ustawieniami. Kilka ujęć możecie zobaczyć na instagramowym profilu Belgijki. Najtrudniejsza z trójki jest Armonía, przy której Anak postawiła 8c+ z dopiskiem solid. Dodaje też, że to najtrudniejsza droga, jaką do tej pory obiła. Pozostałe linie to: Symfonía 8a i Melodía 8b+. Będzie też coś dla ludzi, Verhoeven umieściła dodatkowy łańcuch przed właściwymi trudnościami, można się dogrzać na 6c. No i co istotne, na drogach wiszą stałe ekspresy.

Nowe drogi autorstwa Anak Verhoeven w Leonidio (fot. arch. A. Verhoeven)

***

Armonía jest najtrudniejszą drogą, jaką Anak Verhoeven ubezpieczyła, ale z pierwszych przejść tym najmocniejszym nadal pozostaje Sweet neuf  9a+ w rejonie Pierrot Beach z 2017 roku.

Anak na Sweet Neuf:
O możliwościach Belgijki świadczy lista jej topowych prowadzeń, zobaczcie:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum