Jak ubezpieczyć hobby? Krok po kroku

Lubisz jeździć rowerem? W wolnym czasie wspinasz się w skałkach? Każdą z tych aktywności – bez względu na to, czy oddajesz się swojemu hobby w Polsce, czy za granicą – warto objąć ochroną, jaką daje ubezpieczenie. Sprawdź, jakie rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze.

Polisa turystyczna to jednorazowy wydatek, który może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – cena zależy od takich czynników jak suma ubezpieczenia, kierunek podróży czy zakres (fot. materiały partnera)

Jak ubezpieczyć hobby na urlopie? Wykup polisę turystyczną

Urlop to doskonały moment, aby poświęcić czas na swoje hobby. Dlatego większość z nas pakuje sprzęt i jedzie szusować na stoku, żeglować, wędrować po górach czy po prostu wybiera przejażdżkę na rowerze. Nikt z nas nie lubi snuć czarnych scenariuszy, ale nawet najbardziej doświadczonym osobom może przydarzyć się wypadek. W takiej sytuacji ogromną pomocą będzie odpowiednio skonstruowana, w pełni dostosowana do twoich potrzeb polisa turystyczna. Takie ubezpieczenie zapewni ci natychmiastową pomoc lekarską, pokryje koszty leczenia za granicą i uchroni przed finansowymi konsekwencjami wypadków, które nieumyślnie spowodowałeś. Jeśli twoje hobby zaliczane jest do kategorii sportów ekstremalnych, twoja polisa będzie wymagała rozszerzenia.

Aby ubezpieczyć wyjazd wakacyjny, podczas którego będziesz uprawiać swój ulubiony sport:

 • wejdź na stronę ubezpieczyciela i znajdź odpowiedni przycisk, który pomoże ci szybko wyliczyć wysokość składki;
 • podaj termin swojego wyjazdu i liczbę osób, które chcesz objąć ochroną;
 • wybierz pakiet – poszczególne warianty różnią się od siebie pod względem zakresu i sumy ubezpieczenia;
 • skonsultuj się z doradcą i powiedz mu, jakie aktywności planujesz w czasie urlopu;
 • dopełnij formalności związane z zawarciem umowy i opłać składkę. Ubezpieczenie będzie działało w wybranym przez ciebie zakresie i terminie.

Polisa turystyczna to jednorazowy wydatek, który może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – cena zależy od takich czynników jak suma ubezpieczenia, kierunek podróży czy zakres. Więcej informacji na temat ubezpieczenia znajdziesz na stronie: https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne.html.

Jak ubezpieczyć hobby w życiu codziennym?

Hobby nie ogranicza się do aktywności wakacyjnych, ale jest dla wielu osób ważną częścią codziennego życia. Z tego powodu warto pomyśleć o polisie, która zapewniłaby ci ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują np. polisy dla rowerzystów (dzięki nim otrzymasz pomoc w razie awarii lub kradzieży odpowiednio zabezpieczonego roweru i w przypadku ewentualnych uszczerbków na zdrowiu, których możesz doznać podczas jazdy). Jeśli planujesz zakup ubezpieczenia na życie i zdrowie, przed zawarciem umowy opowiedz doradcy o swoim hobby, aby mógł rozszerzyć twoją polisę o odpowiedni zapis.

Artykuł partnera

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum

  TomaszKa: Zawrat
  -- moved topic -- ...

  łojant: Re: RIP
  Tak !...

  Krzysztof89: Re: RIP
  burlan napisał: Czyżby Eugeniusz Głazunow?...