12 kwietnia 2023 14:43

Christoph Schweiger zginął potrącony przez samochód w Arco

W wieku 21 lat zginął Christoph Schweiger, uzdolniony zawodnik niemieckiej kadry narodowej, boulderowiec. Śmierć nastąpiła w wyniku potrącenia przez samochód, które miało miejsce w ten weekend.

Christoph Schweiger (fot. Dimitris Tosidis / IFSC)

Christoph Schweiger (fot. Dimitris Tosidis / IFSC)

***

Urodzony w Bawarii zawodnik startował już w kategoriach juniorskich, zajmując wysokie miejsca w europejskich pucharach (w 2016 roku zdobył złoto w Grazu oraz srebro w Soure i w Warszawie). Od 2018 roku walczył w zawodach pucharowych seniorów. W 2020 roku zdobył wicemistrzostwo Niemiec.

Marco Scholaris, prezydent IFSC,  tak pożegnał zawodnika:

Odejście kogoś tak młodego rozdziera serce. Moje myśli i całego IFSC są z rodziną Christopha, jego przyjaciółmi, Deutscher Alpenverein i całą społecznością wspinaczkową.

Christoph nie ograniczał się do areny zawodniczej, świetnie wspinał się na boulderach, np. jesienią ubiegłego roku pokonał słynne The Big Island 8C w Fontainebleau. Na koncie ma też problemy Tomba 8B+ czy The Dagger 8B+.

Christoph Schweiger i jego dziewczyna 8 kwietnia wieczorem (ok. 22:30) wracali z centrum Arco na camping Prabi, gdzie mieszkali. Na przejściu przed lodziarnią „Gelato Mio” zostali potrąceni przez czarne Renault Clio. Christoph doznał najpoważniejszych obrażeń, został przetransportowany śmigłowcem do Trydentu, zmarł kilka godzin później. Jego partnerkę najpierw zawieziono do szpitala w Arco, potem jednak przewieziono do Trydentu. Kierownica Renault Clio miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Źródło: iltquotidiano.it
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum