22 kwietnia 2023 19:08

Brooke Raboutou zwycięża w Hachioji

Brooke Raboutou zwyciężyła w pierwszej tegorocznej edycji Pucharu Świata w boulderingu. Japońskie Hachioji okazało się dla niej szczęśliwe – to również pierwsze zwycięstwo pucharowe tej sympatycznej Amerykanki.

Podium w Hachioji (fot. Dimitris Tosidis/IFSC)

Raboutou wspinała się w Hachioji fantastycznie. W finałowej rundzie wyraźnie przewyższała skutecznością rywalki. Amerykanka zatopowała na 3 problemach, podczas gdy druga na podium Hannah Meul zdołała wywalczyć tylko jeden top. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Anon Matsufuji, a wystarczyły jej do tego 3 strefy…

6. Mia KRAMPL SLO 0T1z 0 9

Bianka Janecka, jedyna nasza reprezentantka w Hachioji, zakończyła rywalizację na etapie kwalifikacji. Wywalczyła 3 strefy, co dało jej 63. miejsce.

Jutro zostaną rozegrane finały i półfinały męskie.

***

Transmisja całego sezonu oraz najbliższych zawodów w Hachioji w Eurosport Extra (dostęp w player.pl) oraz wybranych zawodów w Eurosport 2.