20 marca 2023 08:46

Will Bosi relacjonuje z Lappnor. Serial „Burden of Dreams” na żywo

O wielkich projektach zawsze dużo się mówiło, potem dołączyły ekipy filmowe, dziś, w dobie mediów społecznościowych, kręci się na własną rękę. Serial wspinaczkowy robiony „na żywo” ma się świetnie. Klatka po klatce – stajemy się uczestnikami tego widowiska.

***

Will Bosi pojechał do Lappnor mierzyć się z czymś niewyobrażalnie trudnym. W tym roku mija siedem lat, odkąd Nalle Hukkataival podarował światu pierwsze 9A. Burden of Dreams – kilka kosmicznych ruchów w granicie, po mikrochywtach, w 45 st. przewieszeniu. Zagadka, która do dziś broni się przed najlepszymi. Nalle pisał po przejściu  między innymi tak:

Siedząc pod boulderem, czuję jego ciężar. Pociągnięcie z chwytu to jak déjà vu, jak tysiące razy wcześniej. Zawsze zaczyna się tak samo i w ten sam sposób kończy. Z wyjątkiem tego razu. Tym razem było inaczej(…).

Fin spędził nad Lappnor project trzy lata. Oddał nie setki, a tysiące prób…

Krótki, przewieszony, po krawądkach… Kawałek skały w trudnościach 9A (fot. arch. N. Hukkataival)

24-letni Will Bosi opowiada już „obrazem live”. Swoje próby na Burden od Dreams relacjonuje na bieżąco na swoim profilu. Najpierw były sesje na ścianie w rodzinnym Sheffield, gdzie Bosi zbudował sobie replikę balda, nie on pierwszy zresztą, wcześniej był Aidam Roberts, i jeszcze japońscy samuraje – Toru Nakajima i Ryohei Kameyama.

Teraz sesje na żywo możemy śledzić na instagramie Willa. Jakie szanse na przejście ma niesamowity Szkot? Jak się ma replika do oryginału? Czy nowy patent z piętą zadziała? O tym wszystkim dowiecie się z relacji, teraz dostępnych także na YouTube:

A tu inni panowie chętni na powtórzenie fińskiej perełki, Shawn Raboutou i Giuliano Cameroni:

***

Cóż, kandydatów do przejścia fińskiego ekstremu jest więcej…
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum