22 marca 2023 08:49

Wideoporadnik wspinaczkowy Bartka Jarosiewicza: część 6 (Moonboard)

Bartek Jarosiewicz prezentuje szóstą część swojego wspinaczkowego wideoporadnika. Tym razem jest o treningu na ściance systemowej Moonboard.

***

Sezon wiosenny za pasem, warto się do niego dobrze przygotować. Kluczem jest nie tylko „zrobienie formy” na panelu, ale przede wszystkim uniknięcie kontuzji. W sieci możecie obejrzeć najnowszą część wideoporadnika Bartka Jarosiewicza – MOONBOARD.

Bartek o szóstym odcinku:

To kolejny filmik z cyklu siły. Wyjaśniam w nim, kto może trenować na Moonboardzie – tzn. od jakiego poziomu wspinaczkowego można włączyć Moona do treningów, jak często robić trening na Moonie, jak się dobrze rozgrzać, oraz jak taki trening powinien wyglądać.

Moon stał się popularnym przyrządem treningowym, a z obserwacji wiem, że wiele osób nie bardzo wie, jak jak podejść do treningu, lub po prostu trenuje za często/ za długo i niestety ulega kontuzjom.
Wcześniejsze odcinki cyklu

Jak trenować na projektach, ile i jakie bouldery wybierać, jakie stosować resty etc.

Trening metodami powtórzeniowymi – czyli Bouldering System. Kak dobrać baldy do systemu, jak trudne powinny być, ile powtórzeń robić, jakie przerwy stosować etc.

Kto powinien ćwiczyć na campusie i jak często.

Continous Intensity Repetition (CIR), czyli o efektywnym treningu bez powtórzeń.

Dlaczego warto robić siłowe obwody i komu mogą się przydać.

***

Bartek Jarosiewicz wspina się od ponad 20 lat przez kilka lat intensywnie startował w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski oraz dużych imprezach towarzyskich. Szkoli od ponad 12 lat. Tworzy plany treningowe, pracował z zawodnikami i ambitnymi amatorami. Kilkukrotnie organizował konsultacje kadry Polski w boulderingu.

Polecamy także:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum