13 marca 2023 21:09

Suplementacja podczas diety – co musisz wiedzieć? [sponsorowany]

Zbilansowana dieta to podstawa. Osoby planujące zgubić nadprogramowe kilogramy powinny zapomnieć o „magicznych” tabletkach, obiecujących szybkie efekty bez zbędnych wyrzeczeń. W takie rzeczy nie można wierzyć. Oprócz zdrowych posiłków, przydadzą się suplementy diety, które pozwolą na dostarczenie witamin i minerałów, wspierających funkcjonowanie organizmu.

Oprócz zdrowych posiłków, przydadzą się suplementy diety (fot. materiały partnera)

Suplementacja podczas diety

Wszelkiego rodzaju suplementy, jakie można zarezerwować na https://apteline.pl/odchudzanie powinny być stosowane rozsądnie. Nie są one w stanie zastąpić diety na ujemnym bilansie kalorycznym oraz aktywności fizycznej. Te dwie ostatnie rzeczy są koniecznością, jeśli ktoś chce przejść na redukcję. Suplementy blokujące wchłanianie tłuszczów mają być tylko dodatkiem, które pomogą szybciej osiągnąć wymarzony cel.

Świadomie wybierając poszczególne produkty, każdy będzie wspierał proces odchudzania. Nie trzeba będzie obawiać się nie tylko strat finansowych, ale także zdrowotnych. Z tym, że każdy organizm jest inny i występuje u niego inny metabolizm tłuszczów. Suplementy na odchudzanie należy dobierać zgodnie z dietą oraz stylem życia.

Młody jęczmień

Doceniany za składniki, czyli ogromną ilość witamin i składników mineralnych. Dzięki niemu spalanie tłuszczu zostaje przyspieszone. Zawiera on w sobie rozpuszczalny błonnik pokarmowy, który wpływa także na obniżenie poziomu trójglicerydów i cholesterolu. Nie można pomijać błonnika nierozpuszczalnego, który wspiera układ pokarmowy, wpływając na obniżenia ryzyka zachorowania na nowotwór jelita grubego.

Witaminy z grupy B

One sprawiają, że podczas metabolizmu, ze składników odżywczych, nie tworzą się złogi tłuszczowe, tylko produkowana jest energia. Witaminy z grupy B odpowiedzialne są za wsparcie metabolizacji białka oraz tłuszczów. Do wyboru są kapsułki, jakie zawierają witaminy z grupy B. Uzupełnienie braków witaminowych nie będzie utrudnione. Trzeba jednak pamiętać o tym, że można je znaleźć w wielu produktach spożywczych, m.in. w jajach, chudym mięsie, orzechach.

Piperyna

Do wyboru w formie wygodnych kapsułek do spożycia, świetnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Piperyna to element, który na co dzień znaleźć można w pieprzu, wpływając nie tylko na smak, ale również na jego zapach. Dzięki swojemu składowi, piperyna wspiera procesy trawienne. To dzięki niej lipoliza przebiega bez żadnych zakłóceń. Trzeba również dodać, że wpływa ona również pozytywnie na receptory androgeniczne.

Białko

W sklepach i aptekach dostępne są różne preparaty odchudzające. Można je kupić bez recepty, więc stąd też wynika ich popularność. W tym wszystkim nie można zapomnieć o tym, jak ważną rolę odgrywają białka dla ludzkiego organizmu.

Wiele osób stawia sobie pytanie – jak zgubić tkankę tłuszczową, bez utraty masy mięśniowej? Odpowiedzią na to pytanie jest białko. Jak już było wspomniane, można znaleźć je w młodym jęczmieniu, jednak jego dodatkowa, osobna suplementacja jest także wskazana.

Uważane jest ono za najlepsze wsparcie, które pomoże utrzymać mięśnie w dobrym stanie. Warto jednak postawić na białka pochodzenia roślinnego, jakie zawierają w sobie duże ilości cysteiny. Do tego nie jest ono tak obciążające dla wątroby. To dzięki niemu będzie można na długo zachować uczucie sytości. Wiele osób błędnie sądzi, że białko to suplement polecany tylko dla kulturystów. Każdy może je stosować, jeżeli chce wspierać swoją przemianę materii.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Doceniany ze względu na właściwości antyoksydacyjne. To on wspiera budowanie odporności, a także pozytywnie wpływa na hamowanie procesów starzenia. Mogą z niego korzystać wszyscy. Jednak polecany jest on w szczególności dla pań. Ekstrakt ma taką moc, że jest on w stanie wspierać spalanie tłuszczu w stanie spoczynku! Warto postawić na niego, ponieważ jest to najzdrowsza wersja, która zawiera w sobie substancje termogeniczne. Wiele osób łączy go z l-karnityną. Wspólnie z ekstraktem wspierają one redukcję tłuszczów i dbają także o regenerację organizmu.

Chrom

Wiele osób aktywnych fizycznie i nie tylko, nawet nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że cierpi na niedobór chromu. Powodem tego jest fakt, że w organizmie występuje jego śladowa ilość. Na niedobór tego pierwiastka cierpią najczęściej te osoby, które mają nadwagę. Jego znaczenie jest bardzo ważne. Odpowiedzialny jest on za kontrolę poziomu cukru we krwi. To on wpływa także na enzymy trawienne. Chrom pomaga również utrzymać uczucie sytości i kontroluje łaknienie.

Kofeina

Występująca w ulubionym, porannym napoju wielu Polaków. Można ją także spotkać w herbacie! Kofeina pozytywne wpływa na kwasy tłuszczowe. Polecana nie tylko, jeśli chodzi o walkę ze zmęczenia, zyskując dodatkową energię do działania. Odpowiedzialna jest ona również za wsparcie procesów skurczów mięśni. Osoby, które dbają o odpowiednią suplementacją kofeiny (nie tylko w postaci płynnej), zauważają u siebie efektywniejsze treningi, których skutkiem jest spalona większa ilość kalorii. Nie można jednak przesadzać ze zbyt dużą ilością kofeiny – w szczególności, jeżeli chodzi o napój, bo może ona przyczyniać się do wzrostu poziomu cholesterolu.

 

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum