21 marca 2023 10:58

Oberalp Polska: rusza trzecia odsłona akcji „Wspieram GOPR”

Latem 2020 roku Oberalp Polska, krajowy oddział właściciela marki Salewa, ruszył z wyjątkową ogólnokrajową akcją na rzecz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zarówno pierwsza, jak i druga edycja „Wspieram GOPR” zakończyły się ogromnym sukcesem. Tej wiosny firma rozpoczyna trzecią odsłonę akcji i tym razem zaoferuje nie jeden, a trzy unikalne produkty z limitowanej edycji sygnowanej logo GOPR. Kupując je, wspierasz finansowo ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i wyrażasz uznanie dla ich trudnej pracy.

***

„Wspieram GOPR” to już łącznie ponad 100 000 złotych przekazanych Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, czyli największej górskiej organizacji ratunkowej w Polsce, która już od 70 lat niesie pomoc poszkodowanym w niemal wszystkich polskich pasmach od Karkonoszy po Bieszczady. Ponad 950 ratowników zorganizowanych w ramach siedmiu grup regionalnych tylko w zeszłym roku udzieliło pomocy turystom i mieszkańcom terenów górskich 2550 razy. Współpraca Oberalp Polska i GOPR trwa nieprzerwanie już ponad sześć lat i nie sprowadza się wyłącznie do wsparcia produktowego – świetnym przykładem dodatkowych wspólnych działań jest właśnie akcja „Wspieram GOPR”.

Łukasz Śleziński, Manager ds. Sprzedaży marki Salewa w Polsce

Zaczęliśmy od technicznych opasek, a w zeszłym roku zaproponowaliśmy przyjazne dla środowiska butelki ze stali nierdzewnej. Jako że z edycji na edycję nasza inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tym roku postanowiliśmy działać z rozmachem i zaoferować aż trzy wyjątkowe produkty: od początku kwietnia dostępne będą apteczka First Aid Kit oraz butelka Valsura Insuated, a od czerwca kubek Stainless Steel Mug. Wzorem ubiegłych lat zyski ze sprzedaży produktów zasilą budżet Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pomagając tym samym w dalszym doskonaleniu i rozwoju ratowników oraz naprawach i modernizacji wyposażenia Pogotowia.

***

Kompaktowa i odpowiednio wyposażona apteczka to podstawowy element ekwipunku każdego pasjonata gór. Bestsellerowa Salewa First Aid Kit zawiera to, co absolutnie niezbędne w sytuacjach awaryjnych: od plastrów i kompresów, przez folię NRC i roztwór soli, po nożyczki i rękawiczki ochronne – a to nie wszystko!

Nazwana na cześć południowotyrolskiej rzeki Valsura butelka Valsura Insulated o pojemności 0,45 L łączy ponadczasowy design z funkcjonalnością, by pomóc ci zadbać o prawidłowe nawodnienie podczas długich wyjść w góry i intensywnych dni w mieście. Dzięki podwójnej ściance i próżniowej izolacji Valsura utrzymuje temperaturę ciepłych napojów aż do 12 godzin, a zimnych nawet przez 24 godziny. Wytrzymała butelka wielokrotnego użytku wykonana została ze spożywczej stali nierdzewnej w 100% nadającej się do recyklingu.

Prosty, a zarazem zachwycający kubek ze stali nierdzewnej świetnie odnajdzie się na biwakach i wyjazdach wspinaczkowych. Uniwersalny element wyposażenia każdego podróżnika i świetny prezent, który w domu i pracy przypomni ostatnie górskie przygody.

 

***

Wszystkie produkty dostępne będą w wybranych punktach – salonach firmowych Salewa i partnerskich sklepach detalicznych. W promocję akcji jak zwykle włączą się również przyjaciele i zawodnicy marki w Polsce.

Justyna Kowalczyk-Tekieli:

Ratowanie życia już samo w sobie jest pod każdym względem niezwykle wymagającym zadaniem, a robienie tego w górach wiąże się z dodatkowymi ograniczeniami i przeciwnościami. Trudno dostępny teren, ekspozycja, nagłe zmiany warunków, wahania temperatury – to tylko niektóre z czynników, z jakimi mierzą się ratownicy górscy, a mimo to robią wszystko, co w ich mocy, by jak najszybciej pomóc poszkodowanym. Jako sportowiec w pełni dostrzegam także wkład ratowników w rozwój sportów górskich – obecność tych organizacji nie zwalnia nas oczywiście z odpowiedzialnej postawy w górach, ale to właśnie dzięki nim możemy poczuć się odrobinę bezpieczniej, gdy staramy się przesuwać granice tego, co możliwe.

Przyłącz się do akcji #wspieramgopr: zdobądź wyjątkowy produkt z limitowanej edycji i dołóż swoją cegiełkę finansowego wsparcia dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lista punktów sprzedających produkty oraz informacje dotyczące akcji dostępne są na: https://www.wspieramgopr.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum