2 marca 2023 11:27

Keenan Takahashi otwiera w Bishop highball „A Little Life” 8B+

Kolejny honorny highball narodził się w Buttermilks (Bishop). Amerykanin Keenan Takahashi otworzył A Little Life 8B+.

Keenan Takahashi na "A Little Life" 8B+, Bishop (fot. arch. K. Takahashi)

Keenan Takahashi na „A Little Life” 8B+, Bishop (fot. arch. K. Takahashi)

***

A Little Life Keenan Takahashi wytyczył na prawo od Terminusa 8A+, highball’a także swojego autorstwa z 2016 roku. O trudnościach pisze: „wydało mi się trudniejsze od Get Railed i łatwiejsze od The Finnish Line, cokolwiek to znaczy”. Wspomniane problemy to długie linie w Rocklands, w RPA (Get Railed 8B+, The Finnish Line 8C), pierwsze przejścia należą do fińskiego mistrza Nalle Hukkataivala.

Na krótkim filmiku poniżej możecie zobaczyć kluczowe miejsce na A Little Life:

Keenan Takahashi o swoim najnowszym dziele pisze między innymi tak:

Wow… prawdopodobnie najlepszy moment w moim wspinaniu!!! Nigdy nie myślałem, że przekroczę swoje fizyczne granice na czymś tak przerażającym… nowy poziom satysfakcji(…).

***

Keenan Takahashi to mocny amerykański boulderowiec. Ma na koncie wiele problemów z półki 8C i przynajmniej kilka zacnych wejść na wysokie kamienie, poza wspomnianym wyżej Terminusem otworzył między innymi Stones Throw 8B w Yosemite. Powtórzył też znany japoński klasyk – Asagimadara 8C w rejonie Mizugaki (autorem highball’a jest Tokio Muroi, 2011).

Tu Takahashi na highball’u Terminus:
PS Swój ślad w Buttermilks zostawił też Filip Babicz, który w 2018 roku wytyczył na Grandpa Peabody Moon V5 X (więcej o tym przejściu TUTAJ).

źródło: gripped.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum