16 marca 2023 09:58

„Brooklyn”: nowe 9b Loïca Zehaniego w Orgon

21-letni Loïc Zehani otwiera kolejne 9b w Orgon – nowość nazywa się Brooklyn. To już czwarta tak trudna droga Francuza w rejonie.

***

Wszystkie najtrudniejsze linie Zehaniego w rejonie to kombinacje lub warianty, zahaczające często o historyczne linie, sięgające lat 80. i 90., czyli okresu świetności Orgon. Tytułowy Brooklyn obił dwa lata temu ojciec Loïca, Christophe (swego czasu sporo pisaliśmy o jego przejściach).

Nowość biegnie między liniami Macumba Club (8c) i Le Bronx (8c+), pokrywając się z nimi na niektórych odcinkach. To historyczne drogi, autorem pierwszej z nich jest Jibé Tribout (1994 r., pierwsze kobiece przejście z 2002 r. należy do Baskijki Josune Bereziartu). Bronx to z kolei pomysł Françoisa Petita z 1994 roku.

Loïc Zehani w skrócie o przebiegu Brooklynu:

W skrócie: trzy pierwsze ruchy na starcie prowadzą do pierwszego kruksa, to 6 przechwytów w okolicach boulderowego 8A+, potem jest 7 siłowych ruchów około 7C+. Następnie dochodzimy do łatwiejszego odcinka Bronxu. Potem jest jeszcze wytrzymałościowy odcinek składający się z około 30 ruchów, końcówka wspólna z Macumbą (około 8b+).

Powtórzeń póki co nie mają poprzednie trzy drogi wycenione na 9b przez Zehaniego. Wszystkie biegną w Orgon, to kolejno: Obsession (2019), Chikane (2022) i Harlem (2022).

Loïc Zehani na „Chikane” 9b (fot. FB Zehani)

Loïc Zehani na „Chikane” 9b (fot. FB Zehani)

Blisko granicy 9b jest też inna kombinacja Francuza w rejonie – Les Affranchis z 2021 roku.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum