18 lutego 2023 21:15

Olga Kosek ze srebrem w Lodowym Pucharze Europy w Glasgow

Świetnie wspinała się dzisiaj w Glasgow Olga Kosek. Polka wywalczyła w trzeciej w tym sezonie edycji Lodowego Pucharu Europy srebrny medal.

Olga Kosek walczy w finałach w Glasgow

***

Olga dobre przygotowanie pokazała już w kwalifikacjach. Dostała się do finału z drugiego miejsca, tuż za Marianne van der Steen. W finale Polka wspinała się po dość akrobatycznej drodze pewnie i efektywnie, spadła wysoko, ale zawodniczka z Holandii pocisnęła naprawdę mocno i doszła do topu. Zatem kolejność na podium pozostała taka jak po eliminacjach.

Podium pań w Glasgow

Wśród pań startowały jeszcze dwie nasze zawodniczki. W swoim drugim starcie w Pucharze Europy Izabela Kopeć wywalczyła 12. miejsce. Zaś bardziej doświadczona Katarzyna Zadrożniak, reprezentująca w poprzednich sezonach Wielką Brytanię, uplasowała się już w polskich barwach na 20. miejscu.

Podium pań:

1. Marianne VAN DER STEEN NED
  2. Olga KOSEK POL
  3. Maja SUSTAR HABJAN SLO

W Glasgow walczyli także nasi panowie, niestety bez awansu do finałów. Jan Mondzelewski zajął 16. miejsce, debiutant w zawodach Pucharu Europy Jan Dryszel wywalczył 24. miejsce a Aleksander Huszczo 25.

A w finale najlepiej wspinał się Virgile Devin. Francuz jako jedyny ukończył drogę.

Podium panów w Glasgow

Podium panów:

1. Virgile DEVIN FRA
  2. Dennis VAN HOEK NED
  3. Basile FETET FRA

Relację z finałów możecie zobaczyć tutaj: Glasgow: Lodowy Puchar Europy 2023 | finały prowadzenie.

Następne i zarazem ostatnie zawody Pucharu Europy już za tydzień w Oulu (Finlandia). Będziemy trzymać kciuki za naszą kadrę i Olę. Polka jest w tej chwili na trzecim miejscu końcowej klasyfikacji Pucharu. Dobry start to warunek utrzymania tej pozycji, świetny jest szansą na powtórzenie sukcesu z konkurencji na czas: Olga Kosek druga w czasówkach w końcowej klasyfikacji Lodowego Pucharu Świata.