3 lutego 2023 09:10

Miho Nonaka piąta w plebiscycie „Athlete of the Year 2022”

31 stycznia wyłoniono zwycięzcę, a dokładnie zwyciężczynię plebiscytu „Athlete of the Year 2022”. Tytuł trafił do Kolumbijki Valerii Cardenas. W gronie 23 nominowanych znalazła się także Miho Nonaka. Ostatecznie Japonka zajęła 5. miejsce.

***

„Athlete of the Year 2022” to coroczna nagroda przyznawana przez International World Games Association IWGA, organizację stojącą na czele Światowych Igrzysk Sportowych (The World Games). Notabene Miho Nonaka jest złotą medalistką World Games w Birmingham 2022.

Do tytułu pretendowało 23 kandydatów, zaproponowanych przez rodzime federacje. Później wszystko zależało już od głosów internautów. Do drugiej rundy awansowała czołowa dziesiątka, w tym Miho Nonaka.

Miho Nonaka (fot. Lena Drapella Photography)

Miho Nonaka (fot. Lena Drapella Photography)

Ostatecznie Japonka zajęła 5. miejsce, zebrała 8958 głosów. Zwyciężczynią, z liczbą 35769 oddanych głosów, została Kolumbijka Valeria Cardenas specjalizująca się we frisbee (Flying Disc). O zwycięstwie zdecydowały ostatnie minuty, tuż za Cardenas uplasowała się słowacka zawodniczka Muay Thai (tajski sport walki) – Monika Chochlikova (35423 głosy).

Pełna wyniki na stronie:  www.theworldgames.org/awards/Athlete-of-the-Year-2022-108.

***

Miho Nonaka jest już kolejną reprezentantką wspinania nominowaną w historii plebiscytu „Athlete of the Year”. Do tej pory tytuły zdobyło dwóch reprezentantów naszego sportu, Adam Ondra (2014) i Reza Alipourshenazandifar (2016).

Miho Nonaka ze srebrnym medalem na Igrzyskach w Tokio (fot. Daniel Gajda)

Miho Nonaka ze srebrnym medalem na Igrzyskach w Tokio (fot. Daniel Gajda)

W tym roku Nonaka będzie z pewnością jedną z liderek boulderowych aren. I jedną z kandydatek do wywalczenia biletu na Igrzyska w Paryżu. Przypomnijmy, że Japonka jest już olimpijską medalistką, w Tokio zdobyła srebrny medal w trójboju.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum