3 lutego 2023 15:29

Ignacio Mulero otwiera w Pedrizie tradowe „Snoop Dogg” 8b+

Ignacio Mulero nigdy nie ogranicza się do jednej wspinaczkowej specjalności. Zawsze ma na oku przynajmniej kilka projektów, różnej maści i w różnych miejscach: bouldery, drogi sportowe i trady. Tym razem błysnął trudnym przejściem na własnej asekuracji – w Pedrizie powstała Snoop Dogg 8b+.

***

Hiszpan mieszka w Madrycie, a więc właściwie rzut beretem od Pedrizy. Miejscowy granit zna doskonale, co więcej, jego autorstwa jest najtrudniejsza sportowa droga w rejonie. W 2017 roku otworzył Territorio Comanche 8c+, w sumie 35 wspinania, głównie w połogiej płycie. Teraz dołożył do kolekcji najtrudniejszą linię na własnej.

Snoop Dogg nie jest specjalnie długa, ma jakieś 15 metrów. Całość biegnie w przewieszeniu, kluczowe trudności są w pierwszej części. Linia znajduje się niedaleko sektora La Hiedra.

Póki co w tym roku Ignacio Mulero stawia na trady (fot. Jaime Merino)

Snoop Dogg jest nie tylko najtrudniejszym tradem Pedrizy, ale liderem (albo jednym z) w całej Hiszpanii. Świetnie znana i chętnie chodzona jest na przykład przedniej jakości i urody rysa Fuerza de la Gravedad  w Vadiello (Aragonia). Drogę otworzył w 2017 roku Carlos ”Citro” Logrono (zrobił ją w stylu PP) i wycenił na 8b+. Po powtórzeniach stanęło na 8b. Fleszowym przejściem Fuerza de la Gravedad popisał się w ubiegłym roku Pete Whittaker.

Na filmie Brytyjczyk i tradowa perełka Vadiello:
***

Wśród ciekawszych przejść Ignacio Mulero jest powtórzenie płytowej The Meltdown 9a  Jamesa McHaffiego (projekt wymyślił Johnny Dawes) w Twll Mawr, w północnej Walii. Co istotne, Hiszpan zrobił pierwsze powtórzenie w 2018 roku.

źródło: Instagram, woguclimbing.com, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum