6 lutego 2023 07:45

„Hidden Gems” Seba Bouina. Akt szósty: Tautavel

Sébastien Bouin prezentuje szóstą część swojej serii „Hidden Gems”.Tym razem oko kamery skierowane jest na rejon  Tautavel (Oksytania, niedaleko Perpignan).

Hidden Gems | Ep.6 | Tautavel (The French Chilam Balam), za kamerą Thibaut Marot:
***

Tautavel to historyczny, chyba nieco zapomniany rejon blisko granicy z Hiszpanią. Jak mówi Bouin, dużo tu pionowego, technicznego wspinana, takiego w starym stylu. Jest też prawdziwa perła – Les Mythes aux Logis 8c+/9a.

Bouin o Les Mythes aux Logis, którą nazywa Chilam Balam z Perpignan:

W rejonie jest wyjątkowy sektor (Alzine – red.) z imponującą drogą. Przypomina słynne Chilam Balam, przewieszony kant po tufach, a potem niesamowita ściana. Z pewnością estetyczna linia.

Droga czekała na pierwsze przejście prawie 30 lat! W 1992 roku obił ją Manu Da Silva, który zresztą występuje w filmie. Całość liczy 50 metrów, jest prostowaniem Axe d’ailes 8a+ (oryg. 8b). Pierwsze przejście Les Mythes aux Logis zrobił pod koniec 2021 roku nie kto inny jak właśnie Seb Bouin. Więcej o tym przejściu pisaliśmy TUTAJ.

Francuz dodaje:

Tautavel to nie tylko trudne drogi, ale też piękne łatwiejsze linie. Nawiasem mówiąc, rejon jest lepszy do wspinania po drogach szóstkowych czy siódemkowych, niż po czymkolwiek trudniejszym. Jest tu wiele pionowych ścian, które idealne nadają się na drogi o średnich wycenach.

Dotąd w cyklu ukazały się:

PS Francuskie Chilam Balam Bouin Bouin znalazł też w innym zakątku Francji ;) Tak określił swój projekt w Russan – Les yeux plus gros que l’antre 9a+/9b.  Samo Chilam Balam w Villanueva del Rosario Francuz powtórzył w 2015 roku.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum