Back to the Routes vol. 2 i Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców 2023 w prowadzeniu

Już tylko miesiąc dzieli nas od drugiej odsłony imprezy wspinaczkowej Back to the Routes, która odbędzie się 17-19 marca 2023 na WOW Zerwa we Wrocławiu.

***

Ubiegłoroczna edycja zapoczątkowała serię zawodów na WOW Zerwie w 2022 roku, a świetna frekwencja i wysoki poziom pokazały, jak bardzo potrzebne są zawody z liną z prawdziwego zdarzenia – których w skali kraju jest jak na lekarstwo.

Back to the Routes to towarzyskie zawody wspinaczkowe z liną, na których powspinają się osoby na każdym poziomie – od początkujących po zaawansowanych. Wyciągając wnioski z poprzedniej edycji spodziewajcie się w tym roku:

  • Większej liczby dróg eliminacyjnych. Przygotujemy aż 20 dróg w trudnościach od 5a do 8a. Drogi nakręcimy na „czystej” ścianie po najlepszych chwytach dostępnych na rynku. W linii tylko Ty i jedna, piękna droga!
  • Dużej liczby dróg w trudnościach 6b-6c. To na tych drogach dzieje się zdecydowanie najwięcej! Chcemy, żeby każdy znalazł coś dla siebie i mógł skupić się na wspinaniu a nie pilnowaniu kolejki.
  • 4-godzinnych grup eliminacyjnych. Czy to aby nie za mało czasu, żeby zrobić 20 dróg? Nie martwcie się, nie musicie robić wszystkich – liczy się wynik z sześciu najlepszych przejść. Gwarantujemy, że większość z Was po tym czasie i tak będzie kombinować, jak załatwić sobie L4 na poniedziałek.
  • Świetnych routesetterów. Bo to od nich zależy jakość ułożonych dróg i Wasze zadowolenie, na którym zależy nam najbardziej. Spodziewajcie się samych perełek.

Równolegle do towarzyskich zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w prowadzeniu współorganizowane przez Polski Związek Alpinizmu. Najlepszych 26 zawodników i zawodniczek wyłonionych w piątkowych i sobotnich eliminacjach BTTR zaprosimy do półfinałów, w których stawką będzie awans do wielkiego finału Mistrzostw Polski.

Widowiskowy finał odbędzie się w niedzielne popołudnie i już teraz zapraszamy Was do oglądania najlepszych polskich zawodników podczas walki o tytuł mistrza i mistrzyni Polski w prowadzeniu.

Takiej hybrydy zawodów linowych w Polsce jeszcze nie było. Czy okaże się ona strzałem w dziesiątkę, a weekend 17-19 marca będzie prawdziwym świętem polskiego wspinania na WOW Zerwie? Na to pytanie możesz nam odpowiedzieć tylko Ty – zapisz się!

Back to the Routes mają dla nas duże znaczenie z jeszcze jednego powodu – to PIERWSZE URODZINY WOW ZERWA – dlatego nie zastanawiaj się i świętuj razem z nami ;).

Bieżące informacje dotyczące BTTR możecie śledzić na wydarzeniu na Facebook’u.

Regulamin zawodów dostępny jest tutaj.

Oficjalny komunikat Polskiego Związku Alpinizmu odnośnie Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w prowadzeniu znajduje się na stronach PZA.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wspinanie.pl.