5 stycznia 2023 09:48

W stylu oldschool: „A Valais Classic” feat. Daniel Woods

A propos rocznych podsumowań, na platformie Mellow można obejrzeć dokument „A Valais Classic” feat, po szwajcarskich baldach hasa Daniel Woods.

W „A Valais Classic” oglądamy Daniela Woodsa w Fionnay. Amerykanin spędził tam minionej jesieni miesiąc czasu. To podsumowanie jego najciekawszych przejść, zapisane w oldschoolowym kadrze, zupełnie jakbyśmy przenieśli się do lat 80. ubiegłego wieku. Ogląda się całkiem fajnie:
***

O najlepszych skałkowcach świata pisaliśmy wczoraj, wielu z nich zrobiło w ubiegłym roku fantastyczne drogi (na przykład Fracuz Seb Bouin). W boulderingu ubiegły rok też zapisał się supertrudnymi przejściami. Swoje dołożył Daniel Woods, od wielu lat pierwsza liga boulderingu.

Jednym z topowych przejść zrobionych przez Woodsa minionej jesieni, właśnie w Fionnay, jest flesz na Compass North 8B+ autorstwa Francuza Clément Lechaptoisa. Amerykanin pisał później: „Nie jestem pewien, czy 8B+ się utrzyma, ale kto wie? Wszystko na tym boulderze było w moim stylu, a nadal była to dobra walka. Nawet jeśli to 8B/B+, Compass North jest moim najtrudniejszym fleszem, jestem z tego przejścia dumny”.

Daniel Woods fleszem na "Compass North" 8B+ (fot. Lisa Paarvio)

Daniel Woods fleszem na „Compass North” 8B+ (fot. Lisa Paarvio)

32 bouldery 8C, osiem 8C+ i jedno 9A – tak wygląda szczyt drabinki Daniela Woodsa. 9A to Return of the Sleepwalker 9A (wariant z niższym startem Sleepwalkera) w Black Velvet Canyon. Jeden z czterech takich ekstremów na  świecie, obok  Burden of Dreams Nalle Hukkataivala w Lappnor, Alphane Shawna Raboutou w Chironico (jedyne powtórzone 9A, czy się utrzyma, trudno powiedzieć) i Megatron także autorstwa Raboutou w Eldorado Canyon.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum