23 stycznia 2023 08:26

Trwa głosowanie na „Athlete of the Year 2022”. W ścisłej dziesiątce jest Miho Nonaka

Trwa druga runda głosowania na „Athlete of the Year 2022”. Do kolejnego etapu przeszła Miho Nonaka. Głosowanie trwa: www.theworldgames.org/awards/Athlete-of-the-Year-2022-108. Zwycięzcę poznamy 31 stycznia.

***

„Athlete of the Year 2022” to coroczna nagroda przyznawana przez International World Games Association IWGA, organizację stojącą na czele Światowych Igrzysk Sportowych (The World Games). W pierwszej rundzie, zakończonej 22 stycznia, internauci mogli głosować na jednego 23 nominowanych, reprezentujących różne sportowe dyscypliny. Do drugiej rundy przeszła czołowa dziesiątka zawodników.

W dziesiątce sportowców z największą liczbą głosów znalazła się reprezentantka naszej dyscypliny Miho Nonaka. Japonka ma szansę na zgarnięcie trzeciego tytułu „dla wspinania”. Poprzednie dwa zdobyli Adam Ondra (2014) i Reza Alipourshenazandifar (2016).

Zachęcamy do głosowania na Miho! Zwycięzcę „Athlete of the Year 2022” poznamy 31 stycznia.
***

Miho Nonaka to czołowa zawodniczka boulderowych aren. Pod nieobecność rodaczki Akiyo Noguchi (Akiyo zakończyła zawodniczą karierę w 2021 roku), jest jedną z liderek rodzimej kadry. A jak wiadomo, Japończycy mają w swoich szeregach rzesze fantastycznych zawodników.

Akiyo Noguchi (już zakończyła karierę) i jej rodaczka Miho Nonaka (fot. IFSC)

Na pierwszym planie Miho Nonaka, za nią Akiyo Noguchi (fot. IFSC)

W ubiegłym roku Miho Nonaka zdobyła złoto w boulderingu na World Games w Birmingham. W ostatnich kilkunastu latach ponad dwadzieścia razy stawała na boulderowym podium w zawodach IFSC, w ubiegłym sezonie wywalczyła w Pucharze Świata trzy medale (dwa razy w Salt Lake City i raz w Innsbrucku). Miho jest również bardzo skuteczna w kombinacji, na Igrzyskach w Tokio zdobyła srebro (bouldering + prowadzenie + czasówki). Format olimpijski obowiązujący w Paryżu to już na szczęście osobne medale w dwuboju (bouldery, prowadzenie) i sprintach.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum