21 stycznia 2023 15:06

Olga Kosek z brązowym medalem mistrzostw Europy

Olga Kosek bardzo dobrze wystartowała w 2. tegorocznych zawodach Pucharu Świata, w ramach którego równocześnie rozgrywane są Mistrzostwa Europy. Polka zanotowała świetny start i zajęła 3. miejsce w konkurencji na czas. To pierwszy medal dla Polski w 20-letniej historii rozgrywania Lodowych Pucharów Świata.

Relacja z zawodów – „medalowy” bieg Olgi od 2:41:35

***

Najlepszy bieg Olgi Kosek w finałach (fot. UIAA)

Druga edycja Pucharu Świata jest rozgrywana w Champagny-en-Vanoise we Francji. Nasi zawodnicy rywalizowali również w konkurencji na trudność, jednak żadnemu naszemu reprezentantowi nie udało się przejść do rundy finałowej: Olga zajęła 11. miejsce (9. wśród zawodniczek z Europy), wśród panów podobnie wypadł Jędrzej Jabłoński (11. miejsce), z kolei Aleksander Huszczo sklasyfikowany został na 18. miejscu, a Jan Mondzelewski był 23.

Wyniki konkurencji na czas – panie (fot. UIAA)