22 stycznia 2023 10:20

Mood Masters 2023 rozstrzygnięty: mistrzami Ayala Kerem i Edvards Gruzitis

Pierwsza edycja towarzyskich zawodów boulderowych Mood Masters przeszła do historii. W sobotnim finale kategorii Pro najlepsi byli Ayala Kerem z Izraela i Edvards Gruzitis z Łotwy.

***

Blisko 900 zawodników wystartowało w Mood Masters 2023. Stawka była międzynarodowa, co znalazło odbicie w finale mężczyzn. Na początek jednak kobiety, tu zdecydowanie wygrała Ayala Kerem, zaliczając cztery topy. 21-letnią reprezentantkę Izraela możecie kojarzyć z występów pucharowych i tych rangi mistrzowskiej, najlepiej Kerem radzi sobie właśnie w konkurencji boulderowej. W ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy w Monachium zajęła świetne 7. miejsce, a podczas World Games w Birmindham uplasowała się na 6. pozycji.

Najbliżej Izraelki w finale Mood Masters była 15-letnia Maja Oleksy, najmłodsza z czołowej szóstki. Maja rozgryzła dwa baldy i zajęła 2. miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Burczyk z bilansem jednego topu.

Mood Masters 2023 - podium kobiet w kategorii Pro

Mood Masters 2023 – podium kobiet w kategorii Pro

Finał mężczyzn zdominowali zawodnicy spoza Polski. Rodzynkiem w stawce był Piotr Niźnik, który zajął 5. miejsce. Wygrał Łotysz Edvards Gruzitis z trzema zrobionymi baldami. W minionym roku 18-latek wywalczył brąz w boulderingu na juniorskich Mistrzostwach Europy w Grazu. Drugim zawodnikiem finału był Wiaczesław Krasnoperow z Rosji (dwa rozwiązane problemy), a trzecim Nimrod Marcus z Izraela (także dwa topy).

Mood Masters 2023 - podium mężczyzn w kategorii Pro

Mood Masters 2023 – podium mężczyzn w kategorii Pro

Jeśli przegapiliście wczorajszą relację live, możecie nadrobić zaległości TUTAJ.

Głównym sponsorem zawodów był Black Diamond. Kluczowymi sponsorami były: T-WALL, Browar Trzech Kumpli.