30 stycznia 2023 15:37

Marcin „Yeti” Tomaszewski i Paweł Hałdaś wyruszają na Grenlandię

6 lutego br. Marcin „Yeti” Tomaszewski i Paweł Hałdaś wyruszają na Grenlandię. Ich celem jest wytyczenie nowej drogi w stylu big wall w czasie kalendarzowej zimy. Rejonem działań ma być rejon Uummannaq na zachodnim wybrzeżu Grenlandii.

***

Marcin i Paweł o wyprawie:

Do dnia dzisiejszego, według naszych informacji, żaden alpinista nie prowadził działalności wspinaczkowej na skalnych ścianach grenlandzkich fiordów zimą. Priorytetem naszej ekspedycji jest zaznaczenie obecności o tej porze roku oraz wytyczenie nowej drogi w rejonie Uummannaq.

Potencjalnymi kierunkami działań alpinistów będą wyspy Storoen i Agpad. Na pierwszej z nich skalne ściany nie zostały dotąd zdobyte, na drugiej działała w 2017 roku letnia wyprawa żeglarsko-wspinaczkowa „Ekstremalnie i Wysoko”, której członkiem był między innymi Marcin Tomaszewski.

***

Marcin „Yeti” Tomaszewski

Doświadczony taternik i alpinista, członek Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie Wysokogórskim, instruktor wspinania. Fotograf górski, autor bajek alpinistycznych dla dzieci wydanych w formie audiobooka, autor felietonów dla magazynu Góry, współtwórca kolekcji biżuterii alpinistycznej, projektant odzieży górskiej. Z wykształcenia geodeta.

Paweł Hałdaś

Członek Kadry Narodowej PZA. W skałach wspina się od 2009 r, w górach od 2011. Pasjonat wspinania wielowyciągowego w górach, zarówno klasycznego jak i hakowego. Wspina się latem i zimą, głównie w polskich Tatrach. Poza działalnością szkoleniową pracuje w dostępie linowym jako technik z międzynarodowymi uprawnieniami IRATA. Jest również zawodowym arborystą, prowadzi własną firmę arborystyczną.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum